Жаҳон спорти янгиликлари:
• Халқаро Олимпия қўмитаси (ХОҚ)нинг Мувофиқлаштирувчи қўмитаси Лос-Анжелес-2028 ёзги Олимпия ўйинларига олиб борилаётган тайёргарликни кўздан кечирди. Уч кунлик дастур давомида ташкилий қўмита бўлажак Ўйинлар учун янги арена қуриш кўзда тутилмагани, Калифорния Университетининг ётоқхонаси Олимпия ва Паралимпия шаҳарчаси вазифасини ўтаб беришини маълум қилди. Ишчи гуруҳ ташрифи давомида беллашувларини қабул қилиши кутилаётган қатор объектларни кўздан кечирди;
• Португалияда Халқаро волейбол федерацияси (FIVB)нинг навбатдаги Конгресси ўтказилди. Унда бразилиялик Фабио Азаведо келгуси саккиз йил учун ташкилотнинг янги раҳбари этиб сайланди. Мазкур тадбирда Ўзбекистон волейбол федерацияси раисининг ўринбосари Жамшид Файзиев қатнашди.
• Саудия Арабистони Халқаро замонавий бешкураш иттифоқи (UIPM)нинг 73-Конгрессига мезбонлик қилди. Тадбирда америкалик Роберт Сталл ташкилотнинг янги президенти этиб сайланди. Бунгача UIPM раҳбари бўлган Клаус Шорман эса фахрий президент сифатида фаолият олиб бориши белгиланди. Мазкур Конгрессда Ўзбекистон замонавий бешкураш федерацияси раиси Баҳромжон Газиев ҳам иштирок этди.
• Тоғ чанғиси бўйича Олимпиада чемпиони, америкалик Линдси Вонн 40 ёшида катта спортга қайтаётганини маълум қилди. Вонн жорий мавсумдан мусобақаларда стартга чиқади.

Новости мирового спорта:
- Координационная комиссия Международного Олимпийского комитета (МОК) рассмотрела подготовку к летним Олимпийским играм Лос-Анджелес-2028. Во время 3-х дневного изучения, Оргкомитет Игр сообщил, что постройка новой арены для предстоящих стартов не предусмотрена, а также, что общежитие университета Калифорния станет Олимпийским и Паралимпийским городком для атлетов. В ходе своего пребывания рабочая группа осмотрела несколько объектов, где должны пройти состязания;
- В Португалии прошла очередной Конгресс Международной федерации волейбола (FIVB). В мероприятии Фабио Азаведо (Бразилия) был избран новым руководителем организации на следующие 8 лет. В этом Конгрессе принимал участие и заместитель председателя Федерации волейбола Узбекистана Джамшид Файзиев;
- Саудовская Аравия приняла 73-Конгресс Международного союза современного пятиборья (UIPM). В рамках мероприятия Роберт Сталл был избран главой организации. А Клаус Шорман, который возглавлял UIPM до настоящего времени, теперь продолжит свою деятельность в качестве почётного президента. В этом Конгрессе от имени Узбекистана участвовал председатель Федерации современного пятиборья Бахромжон Газиев;
- 40 летняя Олимпийская чемпионка по горнолыжному спорту Линдси Вонн объявила, что намерена вернуться в большой спорт. Вонн начнёт выступать на соревнованиях с нынешнего сезона.