Италия от спорти федерация билан ҳамкорлик янги босқичга чиқмоқда
Айни кунларда Италиянинг Верона шаҳрида «Fieracavalli» халқаро кўргазмаси бўлиб ўтмоқда. От спорти оламидаги йирик тадбирда Баҳромжон Газиев бошчилигидаги Ўзбекистон йилқичилик ва от спорти федерацияси мутасаддилари ҳам қатнашишяпти.
126 йилдан бери ташкил этилаётган мазкур кўргазма миллий федерациялар ўртасидаги ўзаро алоқаларини мустаҳкамлаш, соҳада эришилаётган янги ютуқлар юзасидан тажриба алмашиш имконини беради. Шу боис ушбу тадбир ривожланишнинг янги даражасига олиб чиқадиган муҳим платформа бўлиб хизмат қилади.
Баҳромжон Газиев сафар давомида Италия от спорти федерацияси президенти Марко ди Паоло ҳамда Бош котиб Симоне Перилло билан расмий учрашув ўтказди. Унда ўзаро ҳамкорлик алоқаларини янада мустаҳкамлаш, мусобақалар ташкил этиш, зотдор отларни кўпайтириш борасида тажриба алмашиш каби масалалар юзасидан фикр алмашилди.
Кўргазма давомида Ўзбекистон бурчаги ҳам ташкил этилиб, унда ташриф буюрувчилар мамлакатимизда от спорти ривожига оид маълумотлар билан танишиш баробарида, юртимиз мезбонлик қилаётган халқаро мусобақалардан лавҳаларни томоша қилиш имкониятига ҳам эга бўлишди.

Сотрудничество с Федерацией конного спорта Италии выходит на новый этап
В эти дни в городе Верона Италии проходит международная выставка “Fieracavalli”. В этом событии, который является масштабным в мире конного спорта, участвуют и представители Федерации коневодства и конного спорта Узбекистана во главе с Бахромжоном Газиевым.
Эта выставка, которая организуется на протяжении 126 лет, дает возможность укрепить взаимоотношения между национальными федерациями и обменяться опытом, а также, новыми достижениями в этой области. Учитывая эти факторы, данное мероприятие является важной площадкой, которая окажет содействие в развитии этого вида спорта.
В ходе поездки Бахромжон Газиев официально встретился с президентом Федерации конного спорта Италии Марко ди Паоло и генеральным секретарем Симоне Перилло. В нем состоялся обмен мнениями по таким вопросам, как дальнейшее укрепление двустороннего сотрудничества, организация соревнований, обмен опытом в направлении разведения породистых лошадей.
В ходе выставки также был организован уголок Узбекистана, где посетители имели возможность узнать о развитии конного спорта в нашей стране, а также, посмотреть видео с международных соревнований, которые проводились в Узбекистане.