Тошкент-2025: Дирекция фаолиятини такомиллаштириш масалалари кўриб чиқилди
Пойтахтимизда барпо этилаётган Олимпия шаҳарчасида қурилиш ишлари бир неча ойдан кейин якунланади. Унда барпо этилаётган иншоотлардан самарали фойдаланиш кун тартибидаги асосий масалалардан бирига айланиб бормоқда. Бугун мазкур мавзу Спорт вазирининг ўринбосари Шаҳрулло Маҳмудов, МОҚ Бош котиби, Тошкент-2025 дирекцияси директори Ойбек Касимов, Ўйинлар дирекцияси ходимлари иштирокида муҳокама қилинди.
Қайд этиш жоиз, бинолар фойдаланишга топширилгач, кўплаб спорт федерациялар ва ассоциациялар ушбу комплексга кўчиб ўтади. Бугунги суҳбат давомида федерацияларнинг жойлашуви йўлланган талаблар асосида батафсил кўриб чиқилди. Мутасаддилар бу борада мавзунинг долзарблиги хусусида тўхталиб, жойлашув тўғри тартибда амалга оширилган бўлиши лозимлиги ҳақида қўшимча қилишди.
Шунингдек, дирекция фаолиятини янада такомиллаштириш борасида ҳам фикр алмашилди. Унга соҳада улкан тажрибага эга бўлган мутахассисларни жалб қилиш, халқаро ташкилотлар ва қитъамиздаги Миллий Олимпия қўмиталар билан алоқаларни йўлга қўйиш бўйича топшириқлар берилди.

Рассмотрены вопросы по расположению Федераций в Олимпийском городке
Строительные работы Олимпийского городка в нашей столице будут завершены через несколько месяцев. Эффективное использование возводимых сооружений является одним из главных вопросов повестки дня. Сегодня эта тема обсуждалась с участием заместителя Министра спорта Шахрулло Махмудова, Генерального секретаря НОК, руководителя дирекции Ташкент-2025 Ойбека Касимова, сотрудников дирекции Игр.
Стоит отметить, что после сдачи в эксплуатацию Олимпийского городка, сюда переедут многие спортивные Федерации и Ассоциации. В ходе сегодняшней беседы было рассмотрено расположение Федераций на основе выдвинутых требований. Официальные лица подчеркнули актуальность темы и добавили, что размещение должно быть сделано в правильном порядке.
Также состоялся обмен мнениями по дальнейшему совершенствованию деятельности дирекции. Были рассмотрены мнения о привлечении специалистов с огромным опытом в этой области, совершенствовании взаимоотношений с Международными организациями и Национальными Олимпийскими комитетами на нашем континенте.