Ихтиёр Наврўзовни табриклаймиз!
Бугун таниқли эркин курашчимиз, Олимпия ўйинлари совриндори Ихтиёр Наврўзов ўз таваллуд айёмини нишонламоқда.
Ихтиёр Наврўзов 1989 йил 5 июль куни Бухорода туғилган. Наврўзов фаолияти давомида Осиё чемпионати ва Осиё ўйинлари, жаҳон чемпионатида бир неча бор шоҳсупага кўтарилган. Айниқса, 2016 йил Рио Олимпиадасида -65 кг вазн тоифасида бронза медали учун кечган баҳсда қўлга киритган ажойиб ғалабаси ҳам алоҳида аҳамият касб этади. Ушбу муваффақиятлари эвазига «Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи» фахрий унвони билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Oлимпия қўмитаси Ихтиёр Наврўзовни бугунги таваллуд куни билан табриклаб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Поздравляем Ихтиёра Наврузова!
Сегодня знаменитый узбекский борец, призёр Олимпийских игр Рио-2016 Ихтиёр Наврузов празднует свой День рождения.
Ихтиёр Наврузов родился 5 июля 1989 года в Бухаре. В ходе своей карьеры несколько раз поднимался на пьедестал чемпионата Азии и мира, а также Азиатских игр. На Олимпиаде Рио-2016 в весовой категории -65 килограмм завоевал бронзовую медаль. Награждён почётным званием «Узбекистон Республикасида хизмат курсатган спортчи».
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Ихтиёра Наврузова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, успехов и благополучия.