Гулистан Пердибаева - ёшлар ўртасидаги Жаҳон кубоги совриндори
Корея Республикасининг Пусан шаҳрида қиличбозликнинг сабля йўналиши бўйича ёшлар ўртасидаги Жаҳон кубоги босқичи бошланди. Бугун қизлар ўртасида ўтказилаётган мусобақада яккалик йўналишида ғолиб ва совриндорлар аниқлаб олинди.
Қувонарлиси, ҳамюртимиз Гулистан Пердибаева бронза медалини қўлга киритди. Ярим финалгача муваффақиятли иштирок этган Ханчжоу-2022 ёзги Осиё ўйинлари ғолиби финал остонасида ёшлар ўртасидаги жаҳон чемпиони хитойлик Симао Панга 14:15 ҳисобида имкониятни бой берди ва учинчи ўринни эгаллади. Энди қизларимиз эртага жамоавий дастурда медаллар учун кураш олиб боришади.

Гулистан Пердибаева - бронзовый призёр Кубка мира среди молодёжи
В городе Пусан (Республика Корея) начался этап Кубка мира по сабле среди молодёжи. Согласно регламенту, сегодня станут известны имена победительниц и призёров в индивидуальном направлении.
Примечательно, что наша соотечественница Гулистан Пердибаева завоевала бронзовую медаль. Победительница Азиады Ханчжоу-2022 смогла дойти до полуфинала, однако в бою за выход в финал уступила чемпионке мира среди молодёжи Симао Пан (Китай) со счётом 14:15. Таким образом, Пердибаева заняла 3-место в индивидуальной программе. Завтра пройдут выступления в командном направлении.