Токио-2020 лицензия стандартларини бажариш учун малака муддати тугагандан сўнг, Жаҳон рейтингида ғолиб бўлган спортчиларга кўра, ҳар бир интизом бўйича Олимпиадада қайси спортчилар иштирок этиши маълум бўлди.
Таъкидлаш жоизки, ушбу спорт туридаги ўзбек спортчилари орасида Светлана Радзивил биринчи ўринни эгаллади. Ушбу Олимпия циклида талаблар ҳар қачонгидан ҳам юқори эди. Шундан келиб чиққан ҳолда, барча спортчилар ҳам стандартларни бажара олиш ва лицензияга эга бўлишга муваффақ бўла олмади.
Спортчиларимиз орасида Токио-2020да иштирок этиш ҳуқуқи лицензиясини бажариш орқали қўлга киритилди:
Баландликка сакраш, аёллар
Светлана Радзивил
Сафина Садуллаева
Уч карра сакраш, аёллар:
Рохана Худоеров
Ruslan Қурбонов
Узоққа сакраш, аёллар:
Дарья Резниченко
Болға отиш, эркаклар:
Сухроб Хўжаев
Гепатлон, аёллар:
Екатерина Воронина
Афсуски, бизнинг вакил Надия Дусанова баландликка сакраш бўйича биринчи 32-таликка кира олмади. Рейтингда 34-ўринни эгаллади. Келгуси Токио-2020 ўйинларида спортчиларимизга омад тилаймиз.

The names of the Tokyo 2020 athletics licensees are known
After the completion of the qualification period to meet the licensing standards of Tokyo 2020, it became known which athletes in each discipline will take part in the Olympics, according to the won place in the world ranking.
It should be noted that among Uzbek athletes in this sport, Svetlana Radzivil was the first to fulfill the standard. In this Olympic cycle, the requirements were higher than ever. Based on this, not every athlete managed to meet the standards and will be awarded a license.
Among our athletes, they won the right to participate in Tokyo 2020 by fulfilling the license standard:
High jump, women
Svetlana Radzivil
Safina Sadullayeva
Triple jump, women:
Roxana Khudoerova
Ruslan Kurbanov
Long jump, women:
Daria Reznichenko
Hammer throwing, men:
Suhrob Khuzhaev
Heptathlon, women:
Ekaterina Voronina
Unfortunately, our representative Nadia Dusanova in high jump could not enter the top 32. She took the 34th place in the rating. We wish good luck to our athletes at the upcoming Tokyo 2020 Games.