Стол теннисчи қизларимиз Осиё чемпионатида ўн иккинчи бўлишди
Қозоғистонда ўтаётган стол тенниси бўйича Осиё чемпионати қизғин давом этмоқда. Ортда қолган кун қизларимиз жамоавий дастурдаги иштирокларини якунлашди.
11-14-поғоналар учун кечган беллашувда ҳамюртларимиз дастлаб мезбонларни 3:2 ҳисобида мағлубиятга учратишди. 11-ўрин эгаси аниқланган баҳсда Малайзия 3:1 ҳисобида ғалаба қозонди ва қизларимиз мазкур йўналишда 12-бўлишди. Йигитларимиз эса бугун 17-ўрин учун Шри-Ланкага қарши ўйин ўтказишади. Шунингдек, кун давомида ҳамюртларимиз микст ва жуфтлик дастурларида саралаш баҳсларини бошлашади.
Куннинг энг шов-шувли янгилиги 14 ёшли эронлик стол теннисчи Беньямин Фаражи жамоавий дастурда хитойлик жаҳон рейтинги етакчиси Чутсин Ванни мағлубиятга учратгани бўлди.

Наши теннисисты продолжают участие на континентальном первенстве в Казахстане
В Казахстане продолжается чемпионат Азии по настольному теннису. В рамках завершенного дня наши девушки провели матчи в командной программе за 11-14 место.
Сначала узбекские теннисистки сыграли с представительницами Казахстана и одержали победу со счётом 3:2. А в борьбе за 11 место победа была на стороне Малайзии (3:1) и спортсменки Узбекистана командную программу завершили на 12-месте. Сегодня наши парни за 17-место будут бороться со сборной Шри-Ланки. Также, в течение дня отечественные теннисисты проведут отборочный этап в парном и микст направлениях.
Самой сенсационной новостью дня стало то, что 14-летний представитель Ирана Беньямин Фараджи в командной программе победил лидера мирового рейтинга Чуциня Вана (Китай).