30 Сентябр 2024 1443
Пойтахтимиздаги Олимпия ва Паралимпия шон-шуҳрати музейида 1 октябрь — "Ўқитувчи ва мураббийлар куни” байрами муносабати билан Республика олимпия ва паралимпия спорт турларига тайёрлаш маркази (РОПСТТМ) устоз ҳамда мураббийларини тақдирлаш тадбири бўлиб ўтди.
Унда Спорт вазири ўринбосари Шаҳрилло Маҳмудов, Миллий Олимпия Қўмитаси Бош котиби Ойбек Касимов, вазир маслаҳатчилари Авазжон Каримов ва Шарифжон Мўминджонов, РОПСТТМ устозлари, шунингдек, ушбу даргоҳда таълим олган таниқли спортчиларимиз иштирок этишди.
Тадбирда сўз олган расмийлар соҳа вакилларини яқинлашиб келаётган айём билан қутлаб, атлетларимизнинг бугунги ғалабаларида мураббийларнинг ўрни ҳақида алоҳида тўхталишди. Якунда спортимиз ривожига улкан ҳисса қўшиб келаётган устоз ва мураббийлар байрам муносабати билан муносиб тақдирланди.

30 Сентября 2024 1438
Наставники и тренеры Республиканского центра подготовки к Олимпийским и Паралимпийским видам спорта (РЦПОПВС) награждены в честь празднования 1 октября - Дня учителей и наставников. Специалисты и профессионалы своего дела отмечены за многолетнюю плодотворную деятельность и самоотверженный труд, внесённый вклад в развитие физической культуры и спорта нашей страны.
В мероприятии приняли участие заместитель Министра спорта Шахрулло Махмудов, Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Ойбек Касимов, советники Министра Авазжон Каримов и Шарифжон Муминжонов, наставники РЦПОПВС, а также известные спортсмены - воспитанники данного учебного заведения.
Выступившие на мероприятии официальные лица поздравили представителей спортивной сферы с наступающим праздником и особо отметили великую роль тренеров в сегодняшних победах отечественных атлетов. В заключение, наставники, внёсшие огромный вклад в развитие узбекского спорта, были достойно награждены.