28 Сентябр 2024 1234
1 октябрь – Ўқитувчи ва мураббийлар куни муносабати билан бир гуруҳ соҳа фидойилари Ўзбекистон Республикаси Президентининг Фармонига мувофиқ давлат мукофотларига сазовор бўлишди.
Хусусан, оғир атлетика бўйича Ўзбекистон терма жамоаси бош мураббийи Баҳром Мендибоев “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спорт устози” фахрий унвони, камондан отиш бўйича Ўзбекистон терма жамоаси бош мураббийи Гулнора Арипова “Соғлом турмуш” медали билан тақдирланишди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси давлат мукофотига сазовор бўлган ҳар икки мураббийни самимий қутлаб, уларнинг келгуси фаолиятида янада улкан муваффақиятлар тилаб қолади.

Бахром Мендибоев и Гулнора Арипова удостоены государственных наград
В честь 1 октября - Дня учителей и наставников в соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан группа деятелей отрасли была удостоена государственных наград. Приятно отметить, что среди них имеются и представители спортивной сферы.
В частности, главный тренер сборной Узбекистана по тяжёлой атлетике Бахром Мендибоев был награждён почётным званием “Заслуженный тренер Республики Узбекистан”, а главный тренер сборной страны по стрельбе из лука Гулнора Арипова - медалью “Соглом турмуш”.
Национальный Олимпийский комитет искренне поздравляет наставников, удостоившихся государственных наград, желает им дальнейших успехов и ярких незабываемых побед.