27 Сентябр 2024 1703
Айни кунларда диёримиз кикбоксинг бўйича Жаҳон кубоги баҳсларига мезбонлик қилаётгани ҳақида маълум қилган эдик. Бугун мусобақанинг мартабали меҳмонлари — Жаҳон кикбоксинг ассоциацияси (WAKO) Президенти Рой Бейкер, ХОҚ томонидан тан олинган халқаро спорт федерациялари ассоциацияси (ARISF) Президенти Рафаелле Кюлли Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитасига ташриф буюришди.
Меҳмонларни МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов қарши олди ва уларга ўзбек спортининг сўнгги йилларда эришган улкан ютуқлари хусусида маълумот берди. Томонлар иштирокида кечган учрашувда ўзаро ҳамкорлик масаласига оид қатор мавзулар кўриб чиқилди.
Суҳбат давомида жаноб Бейкер WAKO Халқаро Олимпия қўмитаси томонидан тан олинган спорт турларидан бири экани, ҳозирда ушбу спорт бутун дунёда жадал суратда ривожланиб бораётгани хусусида тўхталиб ўтди. Қолаверса, у Тошкент биринчи бор қабул қилаётган Жаҳон кубоги ҳам юқори савияда ўтказилаётганини қўшимча қилди.
Ўз навбатида, Ойбек Омилович давлатимиз томонидан барча спорт турларига бирдек эътибор қаратилиши, кикбоксинг ёшларимизнинг севимли спорт турларидан бирига айланиб бораётганини таъкидлади. Жаноб Бейкер 2 йил муқаддам юртимизга ташриф буюрган эди. МОҚ Бош котиби меҳмонга ушбу кичик даврда ўзбек спортида эришилган катта ютуқлар ҳақида батафсил гапириб берди.

27 Сентября 2024 1696
В эти дни наша страна принимает чемпионат мира по кикбоксингу. Сегодня почётные гости престижных соревнований президент Всемирной ассоциации кикбоксинга (WAKO) Рой Бейкер, руководитель Международной ассоциации спортивных федераций, признанной МОК (ARISF) Рафаэль Кюлли посетили Национальный Олимпийский комитет Узбекистана.
Гостей встретил Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, который рассказал об огромных достижениях узбекского спорта за последние годы. На встрече с участием сторон был рассмотрен ряд тем, касающихся взаимного сотрудничества.
В ходе беседы г-н Бейкер подчеркнул, что кикбоксинг в настоящее время быстрымр темпами развивается практически во всех уголках планеты. Кроме того, он добавил, что Кубок мира, который принимает Ташкент у себя впервые, организован на высоком уровне.
В свою очередь, Ойбек Омилович добавил, что благодаря огромному и равному вниманию со стороны государства ко всем видам спорта, кикбоксинг становится одним из излюбленных дисциплин молодёжи. Также Генеральный секретарь НОК подробно рассказал о крупных реформах, которые были проведены в узбекском спорте после приезда господина Бейкера в нашу страну 2 года назад.