Тезкор штаб РСТИАМ билан базалардаги вазиятни текширмоқда
Спортчиларимизнинг Токио-2020 Олимпия ўйинларига олиб бораётган тайёргарлик жараёнини кучайтириш бўйича МОҚ қошидаги тузилган Тезкор штаб фаолияти ҳар қачонгидан ҳам қизғин кечмоқда. МОҚ раиси ўринбосари Шерзод Ташматов бошчилигидаги тузилган ушбу штаб Қўмита қошидаги РСТИАМ билан спорт базаларини назорат қилиб бормоқда.
Даставвал, Республика махсус комиссиясининг янгича талаблари, унинг мазмуни бўйича Шерзод Ташматов бошчилигида йиғилиш бўлиб ўтди. Унда қарорда кўрсатиб ўтилган янги талаблардан келиб чиққан ҳолда ҳар бир мутасаддиларга тегишли топшириқлар берилди. Унга кўра, спорт базаларида 24 соатлик навбатчилик йўлга қўйилган бўлиб, бириктирилган масъуллар ушбу вақт мобайнида атлетларимизнинг машғулот жараёнини назорат қилиб боришади.
Ҳозирда Олимпия ўйинларига тайёргарлик кўраётган аксарият атлетларимиз Ангрен шаҳри яқинидаги “Дукент” ва “Янгиобод” базаларида бўлиб туришибди. Тезкор штаб вакиллари белгилаб берилган вазифалар асосида РСТИАМ мутасаддилари билан базалардаги эпидемиологик вазиятни ўрганиб боришмоқда. Иш жараёнида ошхона, машғулотлар зали, базага кириш-чиқиш йўлида дезинфекция ишлари олиб борилиб, базадаги ҳар бир вакилнинг саломатлигини кўздан кечирилмоқда.

The operational headquarters together with the RNPCSM inspects sports bases
The activities of the operational headquarters at the NOC, created to strengthen the preparation of our athletes for the Tokyo 2020 Olympic Games, are more active than ever. The operational headquarters, which is headed by the Deputy chairman of the NOC Sherzod Tashmatov, together with the RNCSM under the Committee, monitors sports bases.
First, under the chairmanship of Sherzod Tashmatov, a meeting was held on the new requirements of the Republican Commission and its content. In accordance with the new requirements, officials were given appropriate instructions. In particular, round-the-clock duty has been introduced at sports bases, during which the assigned officials will monitor the training process of our athletes.
Currently, most of our athletes who are preparing for the Olympic Games are at the Dukent and Yangiabad sports bases in the city of Angren. On the basis of the tasks set, representatives of the operational headquarters and employees of the RNPCSM study the epidemiological situation at the bases . During the visit, disinfection works are carried out in the dining room, gym, at the entrance and exit to the base, the health of each athlete is carefully examined.