Тезкор штаб РСТИАМ билан базалардаги вазиятни текширмоқда
Спортчиларимизнинг Токио-2020 Олимпия ўйинларига олиб бораётган тайёргарлик жараёнини кучайтириш бўйича МОҚ қошидаги тузилган Тезкор штаб фаолияти ҳар қачонгидан ҳам қизғин кечмоқда. МОҚ раиси ўринбосари Шерзод Ташматов бошчилигидаги тузилган ушбу штаб Қўмита қошидаги РСТИАМ билан спорт базаларини назорат қилиб бормоқда.
Даставвал, Республика махсус комиссиясининг янгича талаблари, унинг мазмуни бўйича Шерзод Ташматов бошчилигида йиғилиш бўлиб ўтди. Унда қарорда кўрсатиб ўтилган янги талаблардан келиб чиққан ҳолда ҳар бир мутасаддиларга тегишли топшириқлар берилди. Унга кўра, спорт базаларида 24 соатлик навбатчилик йўлга қўйилган бўлиб, бириктирилган масъуллар ушбу вақт мобайнида атлетларимизнинг машғулот жараёнини назорат қилиб боришади.
Ҳозирда Олимпия ўйинларига тайёргарлик кўраётган аксарият атлетларимиз Ангрен шаҳри яқинидаги “Дукент” ва “Янгиобод” базаларида бўлиб туришибди. Тезкор штаб вакиллари белгилаб берилган вазифалар асосида РСТИАМ мутасаддилари билан базалардаги эпидемиологик вазиятни ўрганиб боришмоқда. Иш жараёнида ошхона, машғулотлар зали, базага кириш-чиқиш йўлида дезинфекция ишлари олиб борилиб, базадаги ҳар бир вакилнинг саломатлигини кўздан кечирилмоқда.

Оперативный штаб совместно с РНПЦСМ осматривает спортивные базы
Деятельность оперативного штаба при НОК, созданного для усиления подготовки наших спортсменов к Олимпийским играм Токио-2020, идёт очень активно, чем когда-либо. Оперативный штаб, которого возглавляет заместитель председателя НОК Шерзод Ташматов совместно с РНПЦСМ при Комитете осуществляет контроль спортивных баз.
Сначала под председательством Шерзода Ташматова прошло совещание посвященное новым требованиям Республиканской комиссии и его содержании. В соответствии с новыми требованиями должностным лицам были даны соответствующие поручения. В частности, на спортивных базах внедрено круглосуточное дежурство, в течение которого закрепленные должностные лица будут контролировать тренировочный процесс наших спортсменов.
В настоящее время большинство наших атлетов, которые готовятся к Олимпийским играм, находятся на спортивных базах «Дукент» и «Янгиабад» в городе Ангрен. На основании поставленных задач представители оперативного штаба и сотрудники РНПЦСМ изучают эпидемиологическую ситуацию на базах . Во время визита проводятся дезинфекционные работы в столовой, спортзале, при входе и выходе на базу, тщательно обследуется здоровья каждого спортсмена.