Ёш хоккейчимиз Салоҳиддин Азимов Россия клуби билан шартнома имзоламоқда
Ўзбек хоккейининг юлдузи бўлиши кутилаётган ёш вакилимиз Салоҳиддин Азимов Россиянинг “СКА-Юность” жамоаси шарафини ҳимоя қилади. Ҳамюртимизнинг истеъдоди таниқли жамоа вакилларининг қизиқишига сабаб бўлди.
Даставвал, хоккейчимиз ҳақида гапириб ўтсак. Салоҳиддин Азимов 2009 йил Тошкентда туғилган. Отаси “Бинокор” хоккей клубининг собиқ вакили Алишер Азимов бўлиб, 5 ёшидан унга мураббийлик қилиб келади. Салоҳиддин бир неча кун мобайнида Екатеринбургнинг “СКА-Юность” клуби ўз машғулотларини ўтказадиган “Дацюк арена”да бўлди. Машғулот давомида ҳамюртимиз россиялик таниқли хоккейчи, Олимпиада ва жаҳон чемпиони, 2 карра Стэнли кубоги соҳиби Павел Дацюк билан учрашиб, жаҳон юлдузидан керакли тавсияларни олишга ҳам муваффақ бўлди.
Ҳамюртимиз бунгача “Бинокор” ва Қозоғистоннинг “Стрижи” клублари сафида ҳаракат қилган эди. Азимов 2018 йил «Стрижи» сафида мамлакат чемпионилигини қўлга киритган. Салоҳиддин янги мавсумдан Россияда ўз маҳоратини намойиш этади. Азимов “СКА-Юность”да 88-рақам остида ҳаракат қилади. Регламентга кўра, жамоа аввал Свердловск вилояти чемпионатида, унда совриндорлар қаторидан жой олган тақдирда Россия чемпионатида иштирок этади. Ўтган мавсум “СКА-Юность”нинг 2008 йилги вакиллари мамлакат чемпионлигини қўлга киритган бўлиб, жамоа бу йил ҳам чемпионликни асосий мақсад қилиб қўйган.
Ҳозирда Азимов клуб таркибида тиббий кўрикдан муваффақиятли ўтди ва яқин вақт ичида жамоа билан шартнома имзолайди.
Президентимизнинг ёш спортчиларга қаратаётган эътибори, улар учун яратилган шароитлар сабаб мана шундай истеъдодли ёшларимиз етишиб чиқмоқда. Ёш хоккейчимизнинг янги жамоадаги фаолиятида улкан муваффақиятлар тилаб қоламиз.

Our young hockey player Salohiddin Azimov, who is expected to become a star of Uzbek hockey in the future, will now play for the SKA-Yunost club of Russia. Azimov's talent interested the representatives of the famous club.
To begin with, we will tell you about the hockey player. Salokhiddin Azimov was born in 2009 in Tashkent. His father Alisher Azimov, who is a former representative of the Binokor club, has been coaching Salokhiddin since the age of 5. The hockey player visited the Datsyuk Arena for several days, where the SKA-Yunost club of Yekaterinburg trains. During the training, our compatriot met with the famous Russian hockey player, world and Olympic champion, two-time Stanley Cup winner Pavel Datsyuk and received instructions from the world star.
Azimov previously played for Binokor (Tashkent) and Strizhi (Kazakhstan). In 2018, he became the national champion as a member of the club"Swifts". Starting from the new season, the hockey player will demonstrate his skills and talent in "SKA-Yunost" at number 88. According to the regulations, the team will first take part in the championship of the Sverdlovsk region. To take part in the Russian championship, the team must enter the list of winners of the regional championship. Last season, the players of SKA-Yunost (born in 2008) became the champions of Russia. This year, the team also set itself the main goal — to show its superiority at the Russian championship.
Now Azimov has successfully passed a medical examination with the club and will soon sign a contract with the club.
Thanks to the attention paid to our Respected young athletes by the President, as well as the conditions created, our young people are growing up very talented. We wish the young hockey player great success and victories in the new team.