Ёш хоккейчимиз Салоҳиддин Азимов Россия клуби билан шартнома имзоламоқда
Ўзбек хоккейининг юлдузи бўлиши кутилаётган ёш вакилимиз Салоҳиддин Азимов Россиянинг “СКА-Юность” жамоаси шарафини ҳимоя қилади. Ҳамюртимизнинг истеъдоди таниқли жамоа вакилларининг қизиқишига сабаб бўлди.
Даставвал, хоккейчимиз ҳақида гапириб ўтсак. Салоҳиддин Азимов 2009 йил Тошкентда туғилган. Отаси “Бинокор” хоккей клубининг собиқ вакили Алишер Азимов бўлиб, 5 ёшидан унга мураббийлик қилиб келади. Салоҳиддин бир неча кун мобайнида Екатеринбургнинг “СКА-Юность” клуби ўз машғулотларини ўтказадиган “Дацюк арена”да бўлди. Машғулот давомида ҳамюртимиз россиялик таниқли хоккейчи, Олимпиада ва жаҳон чемпиони, 2 карра Стэнли кубоги соҳиби Павел Дацюк билан учрашиб, жаҳон юлдузидан керакли тавсияларни олишга ҳам муваффақ бўлди.
Ҳамюртимиз бунгача “Бинокор” ва Қозоғистоннинг “Стрижи” клублари сафида ҳаракат қилган эди. Азимов 2018 йил «Стрижи» сафида мамлакат чемпионилигини қўлга киритган. Салоҳиддин янги мавсумдан Россияда ўз маҳоратини намойиш этади. Азимов “СКА-Юность”да 88-рақам остида ҳаракат қилади. Регламентга кўра, жамоа аввал Свердловск вилояти чемпионатида, унда совриндорлар қаторидан жой олган тақдирда Россия чемпионатида иштирок этади. Ўтган мавсум “СКА-Юность”нинг 2008 йилги вакиллари мамлакат чемпионлигини қўлга киритган бўлиб, жамоа бу йил ҳам чемпионликни асосий мақсад қилиб қўйган.
Ҳозирда Азимов клуб таркибида тиббий кўрикдан муваффақиятли ўтди ва яқин вақт ичида жамоа билан шартнома имзолайди.
Президентимизнинг ёш спортчиларга қаратаётган эътибори, улар учун яратилган шароитлар сабаб мана шундай истеъдодли ёшларимиз етишиб чиқмоқда. Ёш хоккейчимизнинг янги жамоадаги фаолиятида улкан муваффақиятлар тилаб қоламиз.

Молодой хоккеист из Узбекистана Салохиддин Азимов подписывает контракт с Российским клубом
Наш молодой хоккеист Салохиддин Азимов, который, как ожидается в будущем станет звездой узбекского хоккея отныне будет играть за клуб России «СКА-Юность». Талант Азимова заинтересовал представителей знаменитого клуба.
Для начала, расскажем вам о хоккеисте. Салохиддин Азимов родился в 2009 году в Ташкенте. Его отец Алишер Азимов, который является бывшим представителем клуба «Бинокор», с 5 лет тренирует Салохиддина. Хоккеист в течении нескольких дней посещал «Дацюк Арену», где тренируется клуб «СКА-Юность» Екатеринбурга. Во время тренировки наш соотечественник встретился с известным российским хоккеистом, чемпионом мира и Олимпиады, двукратным обладателем Кубка Стэнли Павлом Дацюком и получил наставления мировой звезды.
Азимов ранее играл за «Бинокор» (Ташкент) и «Стрижи» (Казахстан). В 2018 году он стал чемпионом страны в составе клуба «Стрижи». С нового сезона хоккеист будет демонстрировать своё мастерство и талант в «СКА-Юность» под номером 88. Согласно регламенту, команда сначала примет участие на чемпионате Свердловской области. Чтобы принять участие на чемпионате России, команде необходимо войти в список призёров областного первенства. В прошлом сезоне игроки «СКА-Юность» (2008 года рождения) стали чемпионами России. В этом году команда также поставила перед собой главную цель — показать своё превосходство на чемпионате России.
Сейчас Азимов успешно прошёл медицинское обследование в составе клуба и в ближайшее время подпишет контракт с клубом.
Благодаря вниманию, которое уделяется нашим Уважаемым Президентом юным спортсменам, а также, созданным условиям, наша молодёжь подрастает очень талантливой. Желаем молодому хоккеисту больших успехов и побед в новой команде.