Дастлабки финаллар ортда қолди
Самарқандда ўтаётган байдарка ва каноэда эшкак эшиш бўйича жаҳон чемпионатининг бугунги кун дастуридан ўрин олган финал баҳслари якунига етди.
Натижаларга тўхталадиган бўлсак, 21 ёшли каноэчимиз Динара Жўраева 1000 метр масофага кечган беллашувда еттинчи, худди шу масофада Миржалол Камилов ҳамда Камронбек Аҳтамов жуфтлиги тўққизинчи бўлиб маррага етиб келди. Финалдаги энг ёш тандем бўлган байрдаркачиларимиз Шаҳризода Мавлонова ҳамда Озоджон Амриддинов 500 метр масофада бешинчи натижани қайд этишди.

24 Августа 2024 1732
В рамках сегодняшнего дня чемпионата мира по гребле на байдарках и каноэ в Самарканде завершились финальные заезды.
Наша 21 летняя каноистка Динара Джураева в заплыве на дистанцию 1000 метров финишировала седьмой. Дуэт Миржалола Камилова и Камронбека Ахтамова, выступавший в этом же направлении занял 9 место. А в состязаниях на дистанцию 500 метров тандем Шахризоды Мавлоновой и Озоджона Амриддинова, который являлся самым молодым среди участников, пересек финишную линию пятым.
В настоящее время, согласно программе второй половины дня первенства мира, продолжается квалификационный этап.