Ёш юнон-рум курашчиларимиз жаҳон чемпионатида иккинчи бўлишди
Юнон-рум кураши бўйича Ўзбекистон ўсмирлар терма жамоаси Амман шаҳри (Иордания) мезбонлик қилаётган жаҳон чемпионатидаги иштирокини якунлади. Ортда қолган кун давомида учинчи ўрин учун кураш олиб борган 4 нафар ҳамюртимизнинг барчаси ғалаба қозониб, терма жамоамиз ҳисобига бронза медалларини қўшиб қўйишди.
Бронза медали:
-45 кг: Умиджон Каромов
-60 кг: Фарруҳ Йўлдошев
-71 кг: Беҳрузбек Валиев
-92 кг: Фахрикамол Комилжонов
Шу тариқа, «классик» курашчиларимиз ҳисобидаги медаллар 1 та кумуш ва 5 та бронзани ташкил этди. Ушбу натижа билан ҳамюртларимиз очколар бўйича умумжамоа ҳисобида иккинчи ўринни эгаллашди. Эртадан эркин кураш усталари ғолиблик учун баҳсларга киришишади.

22 Августа 2024 1653
Юношеская сборная Узбекистана по греко-римской борьбе завершила своё участие на чемпионате мира в Иордании. В рамках прошедшего соревновательного дня 4 наших представителя провели схватки за 3 место и одержав победу, пополнили копилку делегации бронзовыми медалями.
-45 кг: Умиджон Каромов
-60 кг: Фаррух Юлдошев
-92 кг: Фахрикамол Комилжонов
Таким образом, нашим греко-римским борцам удалось завершить турнир с 1 серебряной и 5 бронзовыми наградами. Благодаря этому показателю отечественные атлеты заняли второе место в общекомандном зачёте по количеству очков. С завтрашнего дня начнутся состязания среди борцов вольного стиля.