Армен Багдасаров 52 ёшда!
Бугун Мустақил Ўзбекистон учун ёзги Олимпия ўйинларида илк медални тақдим қилган спортчи, дзюдо бўйича Атланта-1996 ёзги Олимпия ўйинлари ва Бангкок-1998 ёзги Осиё ўйинларининг кумуш медали соҳиби, икки карра Осиё чемпиони, "Меҳнат шуҳрати" ордени, "Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи", "Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган мураббий" фахрий унвонлари соҳиби Армен Багдасаров таваллуд айёмини нишонламоқда.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Армен Юревични туғилган куни билан қутлаб, унга узоқ умр ва сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Сегодня первый призёр Независимого Узбекистана на летних Олимпийских играх, обладатель серебряной медали летней Олимпиады Атланта-1996 и летних Азиатских игр Бангкок-1998 по дзюдо, двукратный чемпион Азии, кавалер ордена "Мехнат шухрати", обладатель почётных званий "Заслуженный спортсмен Республики Узбекистан", "Заслуженный тренер Республики Узбекистан" Армен Багдасаров отмечает свой День рождения.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Армена Юрьевича, желает ему крепкого здоровья и долгих лет жизни.