Оғир атлетикачиларимиз Анталья йиғинида
Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинларига тайёргарлик кўраётган оғир атлетика бўйича Ўзбекистон терма жамоаси шу кунларда Туркиянинг Анталья шаҳрида йиғин ўтказмоқда. Муҳим йиғин давомида спортчиларимизга Спорт вазирининг ўринбосари, мамлакат оғир атлетика федерацияси раисининг биринчи ўринбосари Шаҳрулло Маҳмудов ҳамроҳлик қилмоқда.
Шаҳрулло Шарипович лицензиат спортчиларимизнинг машғулот жараёнини назоратга олиб, керакли тавсия ва маслаҳатларини бериб боряпти. Анталья йиғини 5 августга қадар давом этади. Шундан сўнг оғир атлетикачиларимиз Антальядан тўғри Парижга йўл олишади.
Эслатиб ўтамиз, ушбу спорт турида Акбар Жўраев, Ригина Адашбаева ҳамда Турсуной Жабборова 4 йилликнинг энг нуфузли мусобақасида иштирок этиш ҳуқуқини қўлга киритишган.

Отечественные тяжелоатлеты проводят сборы в Турции
Сборная Узбекистана по тяжёлой атлетике в рамках завершающего этапа подготовки к летним Олимпийским играм Париж-2024 проводит международные учебно-тренировочные сборы в Турции. Во время поездки наших тяжелоатлетов сопровождает заместитель Министра спорта Республики Узбекистан, первый заместитель руководителя Федерации тяжёлой атлетики страны Шахрулло Махмудов.
Шахрулло Шарипович наблюдает за тренировочным процессом лицензиатов и даёт необходимые рекомендации и советы. Сборы в Антальи продлятся до 5 августа. Далее тяжелоатлеты отправятся в Париж.
Напомним, в этом виде спорта Акбар Джураев, Ригина Адашбаева и Турсуной Жабборова удостоились права защищать честь страны на главных стартах четырёхлетия во Франции.