Ишчи гуруҳ Париж шаҳрига етиб борди
Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинларида иштирок этадиган Ўзбекистон делегациясининг ишчи гуруҳи Франция пойтахтига етиб борди. МОҚ раиси ўринбосари Шерзод Ташматов бошчилигидаги мутахассислар расмий делегация етиб боргунга қадар барча ташкилий ишларни амалга оширади.
Ишчи гуруҳ Ташкилий қўмита масъуллари билан учрашиб, кўплаб масалаларни ҳал қилмоқда. Ўзбекистон делегацияси учун ажратилган бино атлетларимизни кутиб олиш учун тайёр. Қайд этиш жоиз, Париж бўлажак Олимпия ўйинларига профессионал тарзда тайёрлангани ҳар қадамда кўриниб турибди.
Биринчилардан бўлиб иштирокларини бошлайдиган футбол, академик эшкак эшиш ва камондан отиш бўйича терма жамоаларимиз айни пайтда Олимпия шаҳарчасига жойлашиб улгурган.

Рабочая группа делегации Узбекистана прибыла в Париж
Рабочая группа делегации Узбекистана, которая будет участвовать на летних Олимпийских играх Париж-2024 прибыла во Францию. Официальные лица во главе с заместителем председателя НОК Узбекистана Шерзодом Ташматовым будут решать организационные вопросы до приезда основной части делегации.
Наши специалисты уже провели встречу с ответственными лицами Оргкомитета Игр. В частности, здание, выделенное для делегации Узбекистана, подготовлено для встречи узбекских атлетов. Невозможно не заметить, что Париж профессионально подготовился к предстоящей Олимпиаде.
Сборные Узбекистана по футболу, академической гребле и стрельбе из лука первыми начнут участие на Играх. К настоящему времени они уже поселились в Олимпийской деревне.