Париж-2024: Адҳам Икрамов тиббиёт йўналишидаги тайёргарлик жараёни билан танишди
Ўзбекистон делегацияси яқинлашиб келаётган Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинларига ҳар жабҳада катта тайёргарлик ишларини олиб бормоқда. Бугун Спорт вазири Адҳам Икрамов терма жамоаларда фаолият юритаётган тиббиёт соҳаси вакиллари билан бўлажак Олимпиадага тайёргарлик юзасидан йиғилиш ўтказди. Учрашувда МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов ҳамда Республика спорт тиббиёти илмий-амалий маркази директори Камол Сирожитдинов ҳам иштирок этишди.
Йиғилишда Олимпия ўйинлари мобайнида спортчиларнинг муносиб иштирок этишлари, тикланиши ва тиббий таъминотини кучайтириш масалалари батафсил кўриб чиқилди. Расмийлар ҳар бир спорт туридаги атлетлар учун тиббиёт соҳаси вакиллари бириктирилиши, барча жамоаларимиз эътибордан четда қолмаслигини гапириб ўтишди.
Шунингдек, суҳбат давомида Олимпия шаҳарчасида Ўзбекистон делегациясига ажратиладиган бинода тиббиёт бўлими фаолиятини йўлга қўйиш ва унга малакали мутахассисларни жалб қилиш, терма жамоаларни мусобақа давомида зарур бўладиган тиббий воситалар билан таъминлаш бўйича топшириқлар берилди.

Париж-2024: Адхам Икрамов ознакомился с подготовкой в медицинском направлении
Делегация Узбекистана к приближающимся летним Олимпийским играм Париж-2024 ведёт полную подготовку в каждом направлении. Сегодня Министр спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов провёл встречу с медицинскими представителями, которые работают в составе сборных команд относительно подготовки к Олимпиаде. В мероприятии также присутствовали Генеральный секретарь НОК Узбекистана Ойбек Касимов и директор Республиканского научно-практического центра спортивной медицины Камол Сирожитдинов.
В ходе встречи были рассмотрены такие важные вопросы, как, содействие в достойном участии узбекских атлетов на Олимпиаде, создании всех необходимых условий для их реабилитации и обеспечении медикаментами. Официальные лица также упомянули, что во время Олимпиады сборным командам в каждом виде спорта будут закреплены медицинские представители и что всем атлетам будет уделяться должное внимание.
Также, во время мероприятия было дано поручение о формировании медицинского штаба в здании, которое будет выделено для делегации Узбекистана в Олимпийской деревне, привлечения в этот штаб квалифицированных специалистов и обеспечении необходимыми медикаментами всех сборных команд во время Олимпийских игр.