Бугун Ахбор Имомхўжаев хотира турнири старт олади
Ўзбекистон футбол ассоциацияси, Профессионал футбол лигаси ва Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси томонидан 2 июль – Халқаро спорт журналистлари куни муносабати билан ўзбек футбол шарҳловчилиги мактаби асосчиси, юртимиз футболи ривожига улкан ҳисса қўшган мутахассис, Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган ёшлар мураббийси Ахбор Имомхўжаев хотирасига бағишланган футбол турнири ўтказилиши йўлга қўйилган эди. Бугун жорий йилги хотира турнири старт олади.
10 июлга қадар давом этадиган мусобақада Ўзбекистон футбол ассоциацияси ва «Пахтакор» фахрийлари, “Тонг II” фахрийлар жамоаси, спорт журналистлардан ташкил топган «Журналистлар» жамоаси, Ахбор Имомхўжаевнинг фарзандлари ҳамда набираларидан ташкил топган «Сулола» жамоаси, шунингдек, Ўзбекистон Профессионал футбол лигаси, Ўзбекистон футбол ҳакамлари маркази, «Шарҳловчилар», kun.uz ва championat.asia жамоалари бош соврин учун кураш олиб боришади. Ўйинлар «Бунёдкор» клуби академиясининг майдонларида бўлиб ўтади.

Стартует футбольный турнир памяти Ахбора Имомходжаева
Сегодня в столице стартует турнир памяти по футболу, приуроченный к 2 июля - Международному дню спортивных журналистов. Данные соревнования посвящены памяти основоположника узбекской школы футбольного комментаторства, специалиста, внёсшего неотъемлемый вклад в развитие отечественного футбола, Заслуженного наставника молодёжи Республики Узбекистан Ахбора Имамходжаева. Организаторами этих состязаний, проведение которых уже входит в добрую традицию, являются Ассоциация футбола Узбекистана, Профессиональная футбольная лига и Национальный Олимпийский комитет.
В состязаниях, которые продлятся до 10 июля, примут участие команды Ассоциации футбола Узбекистана, ветеранов ”Пахтакора” и дружины “Тонг II”, коллективы спортивных журналистов “Журналистлар”, а также команда “Сулола", состоящая из детей и внуков Ахбора Имамходжаева, кроме того за главный приз будут бороться представители Профессиональной футбольной лиги, Центра футбольных судей, kun.uz, championat.asia. Игры пройдут на полях Академии клуба "Бунёдкор".