Ўзбекистон делегацияси бу йилги “Осиё болалари” ўйинларини умумжамоа ҳисобида биринчи ўринда якунлади!
Россия Федерациясининг Якутск шаҳрида VIII “Осиё болалари” халқаро спорт ўйинлари ўз якунига етди. 25 июнь – 6 июль кунлари бўлиб ўтган мусобақада Ўзбекистон делегацияси 36 та олтин, 31 та кумуш ва 21 та бронза, жами 88 та медаль билан 25 та давлатдан ташриф буюрган 30 жамоа орасида биринчи ўринни эгаллади!
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ушбу мусобақада қўлга киритилган ажойиб натижа билан Спорт вазирлиги, федерация ва ассоциацияларимиз, муросасиз баҳсларда юртимиз шарафини муносиб ҳимоя қилган барча спортчиларимиз ва уларни тайёрлаган мураббийларни самимий муборакбод этади. Мазкур мусобақа келаси йил мамлакатимизда ўтадиган Тошкент-2025 ёшлар Осиё ўйинлари олдидан ўзбекистонлик ёш атлетларнинг имкониятини яна бир бор синовдан ўтказиш имкониятини берди.

Делегация Узбекистана завершила соревнования "Дети Азии" на первом месте!
В городе Якутск Российской Федерации завершились VIII международные спортивные игры "Дети Азии". В состязаниях, которые проходили 25 июня - 6 июля, делегация Узбекистана завоевала 36 золотых, 31 серебряных и 21 бронзовых медалей. Благоюаря этому результату наша сборная заняла первое место среди 30 команд из 25 стран-участников в медальном зачёте!
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет с таким успехом Министерство спорта страны, спортивных федераций и ассоциаций, а также атлетов, достойно защитивших честь Узбекистана на международной арене и их наставников. Следует отметить, что международные соревнования в Якутске позволили оценить возможности и подготовку молодых узбекских атлетов перед юношескими Азиатскими играми Ташкент-2025.