Мухлислар ва блогерлардан иборат гуруҳ автомобилларда Францияга йўл олди
Бугун Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинларида спортчиларимизни қўллаб-қувватлаш мақсадида мухлислар ва блогерлардан иборат гуруҳ автомобилларда Франция томон йўлга чиқди. Эрта тонгда Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитасида ушбу жамоани кузатиш тадбири бўлиб ўтди.
Унда Ўзбекистон Республикаси Спорт вазири Адҳам Икрамов, Экология, атроф-муҳитни муҳофаза қилиш ва иқлим ўзгариши вазирлиги ҳузуридаги Туризм қўмитаси раиси Умид Шодиев, Миллий Олимпия қўмитаси Бош котиби Ойбек Касимов, 8 кишидан иборат жамоа аъзолари ва мухлислар иштирок этишди.
Тадбирда сўз олган расмийлар Ўзбекистон делегацияси ўз тарихида энг катта таркиб билан иштирок этадиган Олимпия ўйинларида мухлислар гуруҳининг ҳам қатнашиши атлетларимизга катта мотивация бериши, давлатимизнинг қўллаб-қувватлаши билан тайёргарликнинг сўнгги даври юқори даражада ўтказилаётгани ҳақида гапириб, сафарга отланаётган юртдошларимизга оқ йўл тилашди.
Шунингдек, ЎФА мухлислар билан ишлаш бўлими етакчиси Абдураҳмон Фозилов йўл-йўлакай барча давлатларда Ўзбекистон номини янада танитувчи турли материаллар тайёрлаб олингани, жамоа билан атлетларимизни қўллаб-қувватлаш орқали делегациямизнинг муваффақиятларига ҳисса қўшишни мақсад қилишгани ҳақида тўхталиб ўтди.
Режага кўра, гуруҳ бугун Самарқанд шаҳрига етиб боради. Тушдан кейин Регистон майдонида, 6 июль куни Бухоро ва Хива шаҳарларида, 7 июль куни эса Нукус шаҳрида ҳамюртларимиз билан учрашиши кўзда тутилган.

Группа болельщиков и блогеров отправилась на автомобилях во Францию
Сегодня группа болельщиков и блогеров, с целью поддержки отечественных спортсменов на летних Олимпийских играх Париж-2024, выехали на автомобилях во Францию. Перед отбытием этой группы в Национальном Олимпийском комитете было организовано мероприятие.
В нем присутствовали Министр спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов, председатель Комитета по туризму при Министерстве экологии, охраны окружающей среды и изменения климата Умид Шодиев, Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Ойбек Касимов, а также, члены группы, отбывающие во Францию и болельщики.
Выступая на мероприятии, официальные лица отметили, что делегация Узбекистана впервые в своей истории примет участие на Олимпиаде с самым большим составом и присутствие группы поддержки придаст ещё больше мотивации нашим спортсменам. Также, руководители упомянули, что благодаря поддержке нашего государства, атлеты проводят завершающий этап подготовки непосредственно во Франции на должном уровне и пожелали успехов группе болельщиков, которые направляются в Париж.
Также, ведущий представитель отдела по работе с болельщицами АФУ Абдурахмон Фазилов отметил, что подготовлены различные материалы для демонстрации потенциала и многовековой истории Узбекистана во всех странах, и что они готовы способствовать успеху наших атлетов, поддерживая и мотивируя с командой болельщиков.
Согласно плану, группа сегодня прибудет в Самарканд. После обеда на площади Регистан они встретятся с нашими соотечественниками. Такие же встречи пройдут 6 июля в Бухаре и Хиве, а 7 июля - в Нукусе.