Соғлом турмуш тарзи тарғиботчиларига байрам совғалари улашилди
Юртимизда 27 июнь – Матбуот ва оммавий ахборот воситалари ходимлари куни, 2 июль санаси эса Халқаро спорт журналистлари куни сифатида кенг нишонланади. Ушбу саналар муносабати билан соҳада фаолият олиб бораётган, мамлакатимизда соғлом турмуш тарзини тарғиб қилишда фаол бўлган бир гуруҳ ижодкорларга байрам совғалари тақдим этилди.
Олимпия ва Паралимпия шон-шуҳрати музейида ташкил этилган тадбирда Осиё Олимпия кенгаши вице-президенти Отабек Умаров, Адҳам Икрамов бошчилигидаги Спорт вазирлиги, Миллий Олимпия ҳамда Паралимпия қўмиталарининг раҳбарияти соҳада қалам тебратаётган журналистларни қутлашди.
Тадбир аввалида сўз олган Адҳам Илҳамович мамлакатимизда Президентимиз илгари сураётган соғлом турмуш тарзини тарғиб қилиш, атлетларимиз халқаро майдонда эришаётган ютуқларни халқимизга тезкор ва ишончли тарзда етказиб беришда спорт журналистларининг ўрни катта экани ҳақида алоҳида тўхталди.
Шундан сўнг соҳа вакилларига Спорт вазирлиги ҳамда Миллий Олимпия қўмитасининг эсдалик совғалари улашилди. Ўз ўрнида, ОАВ ходимлари кўрсатилган эътибордан мамнун эканликларини билдиришди.

Спортивные журналисты были отмечены со стороны спортивной общественности Узбекистана
В нашей стране 27 июня широко отмечается День работников печати и СМИ, а 2 июля – Международный день спортивных журналистов. В связи с этими датами группе творческих людей, ведущих свою деятельность в данной отрасли, активно пропагандирующих здоровый образ жизни в нашей стране, были вручены праздничные подарки.
На мероприятии, организованном в музее Олимпийской и Паралимпийской славы, вице-президент Олимпийского совета Азии Отабек Умаров, руководство Министерства спорта во главе с Адхамом Икрамовым, Национальных Олимпийского и Паралимпийского комитетов встретились с журналистами, трудящихся во имя пропаганды здорового образа жизни среди населения.
Выступая в начале мероприятия, Адхам Ильхамович особо подчеркнул роль спортивных журналистов в популяризации спорта в стране, которая проводится под руководством Президента, а также в предоставлении информации про достижения наших спортсменов на международной арене в оперативной и достоверной формах.
Затем представителям отрасли были вручены памятные подарки от Министерства спорта и Национального Олимпийского комитета. В свою очередь, сотрудники СМИ выразили свою благодарность за оказанное им внимание.