"Улар Токиода мамлакат шарафини ҳимоя қиладилар": Бокс бўйича Ўзбекистон аёллар терма жамоаси вакили Райхон Қодирова
"Улар Токиода мамлакатнинг шарафини ҳимоя қиладилар" МОҚ матбуот хизмати лойиҳаси аллақачон спорт мухлислари орасида машҳур бўлди. Бугун бокс бўйича Ўзбекистон аёллар терма жамоаси вакили Райҳон Қодирова ҳақида қизиқарли маълумотлар келтирамиз.
Қодирова Райхон Юсуповна 1993 йил 10 ноябрда Қашқадарё вилоятида туғилган. Мураббийлар-Камолиддин Муталов ва Дилмурод Ҳасанов.
2015 йилдан бокс бўйича Ўзбекистон аёллар терма жамоаси вакили. Кўплаб халқаро мусобақалар ғолиби ва совриндори. Осиё ва жаҳон чемпионатларида мамлакатимиз шарафини муносиб ҳимоя қилди. Тўрт карра Ўзбекистон чемпиони ўз вазн тоифасида.

«Они будут защищать честь страны в Токио»: представительница женской сборной Узбекистана по боксу Райхона Кадырова
Проект пресс-службы НОК «Они будут защищать честь страны в Токио» уже стал популярным среди любителей спорта. Сегодня мы расскажем вам интересные факты о представительнице женской сборной Узбекистана по боксу — Райхоне Кадыровой.
Кадырова Райхона Юсуповна родилась 10 ноября 1993 года в Кашкадарьинской области. Тренеры — Камолиддин Муталов и Дилмурод Хасанов.
С 2015 года является представительницей женской сборной Узбекистана по боксу. Победительница и призёр многих международных соревнований. Достойно защищала честь страны на чемпионатах Азии и мира. Четырёхкратная чемпионка Узбекистана в своей весовой категории.
Согласно объявленному рейтингу специальной комиссией МОК удостоилась лицензии на Токийскую Олимпиаду.