Хабар берганимиздек, шу кунларда Хитойнинг Чженчжоу шаҳрида замонавий бешкураш бўйича жаҳон чемпионати бўлиб ўтмоқда. Унда қатнашаётган Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари Алисе Фахрутдинова ҳамда Самира Абзалова иштирокларини тугатишди.
Юртдошларимиз эстафета йўналишидаги чиқишларини якунлай олишмади. Яккалик дастурининг саралаш баҳсларида Фахрутдинова 1052, Абзалова эса 1039 очко жамғаришга эришди. Афсуски, бу атлетларимизга кейинги босқичга йўл олиш учун камлик қилди. Шундай бўлса ҳам, Париж-2024 лицензиати А.Фахрутдинова бўлажак Олимпиада олдидан ўз имкониятларини синовдан ўтказиб олди.

Алисэ Фахрутдинова и Самира Абзалова завершили своё участие на ЧМ
Как ранее сообщалось, в эти дни китайский город Чженчжоу принимает чемпионат мира по современному пятиборью. Представительницы Узбекистана Алисэ Фахрутдинова и Самира Абзалова закончили своё участие в данном первенстве мира.
К сожалению, нашим спортсменкам не удалось завершить свои выступления в эстафете. По итогам отборочного тура в индивидуальном направлении Фахрутдинова набрала 1052 очка, а Абзалова - 1039. Однако, этих показателей не хватило для выхода на следующий этап соревнований. Несмотря на такой результат, участие в первенстве мира для лицензиата Париж-2024 Алисэ Фахрутдиновой стало своеобразной подготовкой к предстоящим Олимпийским играм.