БРИКС ўйинларида Ўзбекистон делегациясига омад тилаймиз!
12-23 июнь кунлари Россия Федерациясининг Қозон шаҳрида VI БРИКС ўйинлари бўлиб ўтади. Бугун мазкур мусобақада иштирок этадиган Ўзбекистон делегацияси Қозон шаҳрига жўнаб кетди. Спортчи ва мураббийларимизни Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропортида Спорт вазирининг ўринбосари Шаҳрулло Маҳмудов кузатиб қўйди.
Бўлажак мусобақада спортнинг 30 тури бўйича беллашувлар бўлиб ўтади. Унда делегациямиз 23 спорт турида 249 нафар атлет билан иштирок этиши кутилмоқда.
Эртадан спортчилар медаллар учун курашни бошлашади. Мусобақада Россиянинг автоном ҳудудлари ва дунёнинг турли чеккаларидан ташриф буюрадиган 90 жамоа ғолиблик учун кураш олиб боради. Бўлажак ўйинлардан юртдошларимиз улкан муваффақиятлар билан ватанимизга қайтиб келишини тилаб қоламиз.

Пусть успех и удача сопутствуют делегации Узбекистана на Играх БРИКС!
С 12 по 23 июня в Казани (Российская Федерация) пройдут VI Игры БРИКС. Сегодня делегация Узбекистана, принимающая участие в данных стартах, отправилась в Казань. В Ташкентском международном аэропорту имени Ислама Каримова спортсменов и тренеров проводил заместитель Министра спорта Шахрулло Махмудов.
В предстоящих соревнованиях лучшие будут выявлены в 30 видах спорта. Ожидается, что 249 наших соотечественников выступят в 23 дисциплинах.
Завтра спортсмены приступят к борьбе за медали престижных состязаний. В Играх за победу будут бороться 90 команд из автономных регионов России и других стран. Желаем узбекским атлетам в предстоящих соревнованиях успехов и небывалых высот!