Илк бор Қорақалпоғистонда бокс бўйича Ўзбекистон кубоги бўлиб ўтади
20-27 июнь кунлари Қорақалпоғистоннинг Нукус шаҳрида ёшлар ўртасида Ўзбекистон кубоги ўтказилади. Мазкур мусобақа мезбонлигини Нукусга топшириш орқали юртимизда севимли спорт турларидан бири бўлган боксни янада тарғиб қилиш, чекка ҳудудларга ҳам ушбу спорт тури бўйича йирик мусобақалар ҳавосини олиб кириш кўзда тутилган.
Мусобақада юртимизнинг турли ҳудудларидан 300 нафардан ортиқ спортчи совринли ўринлар учун кураш олиб боришади. Қайд этиш лозимки, бундай мусобақа Нукус шаҳрида илк маротаба ўтказилмоқда. Баҳслар 2003-2004 йилларда туғилган боксчилар ўртасида ташкил этилади.

For the first time, the Uzbekistan Youth Cup will be held in Karakalpakstan
On June 20-27, the Uzbekistan Youth Boxing Cup will be held in Nukus. Holding the tournament in Nukus implies further promotion of boxing, which is one of the favorite sports in our country, as well as creating an atmosphere of major boxing competitions in remote regions of the Republic.
More than 300 boxers from all over the country will take part in the competition. It should be noted that this competition is being held in Nukus for the first time. The competitions will be held among athletes born in 2003-2004.