Бугун бокс бўйича Лондон-2012 ёзги Олимпия ўйинларининг бронза медали соҳиби, икки карра жаҳон чемпиони, Осиё ўйинларининг кумуш ва қитъа чемпионатининг олтин медали соҳиби, “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи” ва “Ўзбекистон ифтихори” фахрий унвонлари соҳиби Аббос Атоев, шунингдек, дзюдо бўйича Токио-2020 ёзги Олимпия ўйинларининг бронза медали соҳиби, жаҳон чемпионатларининг 1 тадан олтин, кумуш ва бронза медаллари эгаси, Осиё ўйинларининг икки карра кумуш медали совриндори ва Осиё чемпиони, “I даражали соғлом авлод учун” ордени ва “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи” фахрий унвони соҳиби Давлат Бобонов таваллуд айёмини нишонламоқда.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ҳар икки спортчимизни бугунги айём билан самимий қутлаб, уларга узоқ умр, сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Поздравляем Аббоса Атоева и Давлата Бобонова!
Сегодня бронзовый призёр летних Олимпийских игр Лондон-2012 по боксу, двукратный чемпион мира, обладатель серебряной медали Азиатских игр и золотой награды континентального первенства, обладатель почётных званий "Заслуженный спортсмен Республики Узбекистан" и "Узбекистон ифтихори" Аббос Атоев и бронзовый призёр летних Олимпийских игр Токио-2020 по дзюдо, обладатель золота, серебра и бронзы чемпионатов мира, двукратный серебряный призёр летних Азиатских игр, чемпион Азии, кавалер ордена "Соглом авлод учун I степени" и почётного звания "Заслуженный спортсмен Республики Узбекистан" Давлат Бобонов отмечают свой День рождения.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет именинников с сегодняшней датой, желает им крепкого здоровья и успехов.