Ҳарбий таэквондочиларимиз жаҳон чемпионатида тенгсиз бўлишди!
1-3 июнь кунлари Жанубий Кореянинг Мунгёнг шаҳрида таэквондо WT бўйича ҳарбийлар ўртасида жаҳон чемпионати ўтказилди. 20 дан ортиқ мамлакатдан 300 нафар спортчи қатнашган мусобақада Ўзбекистон терма жамоаси юқори натижани қайд этди. Муросасиз баҳслар якунида ҳамюртларимиз 6 та олтин, 2 та кумуш ва 4 та бронза, жами 12 та медаль жамғаришди. Бу натижа орқали йигитларимиз ҳам, қизларимиз ҳам умумжамоа ҳисобида биринчи бўлишди. Ғолиб ва совриндорлар:
-80 кг: Жасур Жайсунов
-87 кг: Шуҳрат Салаев
+87 кг: Никита Рафалович
-73 кг: Гулсанам Алижонова
-57 кг: Мадина Мирабзалова
-46 кг: Самира Адашалиева
-49 кг: Зухра Тожиматова
-53 кг: Маржона Примова
Ўзбекистон МОҚ ушбу натижа билан мамлакат таэквондо ассоциацияси, спортчи ва мураббийларимизни самимий қутлайди.

Военные таэквондисты Узбекистана блестяще выступили на ЧМ!
С 1 по 3 июня в Мунгёнг (Южная Корея) состоялся чемпионат мира по таэквондо WT среди военных. В соревнованиях, в которых приняли участие 300 спортсменов более чем из 20 стран, сборная Узбекистана показала отличный результат. По итогам бескомпромиссных состязаний узбекские единоборцы завоевали 12 медалей (6 золотых, 2 серебряных и 4 бронзовых). Благодаря этому результату и мужская, и женская сборные нашей страны стали первыми в общекомандном зачёте. Медалисты:
-46 кг: Самира Адашалиева
-49 кг: Зухра Тоджиматова
-53 кг: Маржона Примова
НОК поздравляет Ассоциацию таэквондо WT Узбекистана, спортсменов и тренеров с достигнутым результатом, желает им ярких побед в предстоящих стартах.