Париж-2024 лицензиатлари: Спорт отидаги машқ устаси Абдулла Азимов
Бўлажак Олимпия ўйинларида юртимиз шарафини ҳимоя қиладиган атлетлар билан таништиришда давом этамиз. Бугунги қаҳрамонимиз спорт гимнастикаси баҳсларида кўпкураш дастурида юртимиз шарафини ҳимоя қиладиган Абдулла Азимов.
Азимов Абдулла Рустам ўғли 1996 йил 20 март куни Тошкент шаҳрида дунёга келган. 2012 йилдан Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси. Мураббийи Евгений Галкин. Инчхон-2014 ёзги Осиё ўйинлари ва Конья-2021 Ислом бирдамлиги ўйинларида кумуш медалга сазовор бўлган. Қитъа биринчиликларида 2 та кумуш ва 1 та бронза, Жаҳон кубоги босқичларида 1 тадан олтин ва кумуш медалларини қўлга киритган. Ҳамюртимизнинг энг севимли йўналиши спорт отидаги машқ дастури ҳисобланади.
Азимов жорий ой Тошкентда ўтган лицензион Осиё чемпионатининг кўпкураш йўналишида йўлланмаси йўқ атлетлар орасида энг юқори балл жамғариб, Париж-2024 иштирокчисига айланди.

Лицензиаты Париж-2024: Победитель этапа Кубка мира - Абдулла Азимов
Продолжаем вас знакомить с атлетами Узбекистана, которые выступят на летних Олимпийских играх Париж-2024. Сегодня вы узнаете интересные сведения об Абдулле Азимове, который будет защищать честь страны по спортивной гимнастике в программе многоборья.
Азимов Абдулла Рустамович родился 20 марта 1996 года в Ташкенте. С 2012 года является представителем сборной Узбекистана по спортивной гимнастике. Тренер - Евгений Галкин. На летних Азиатских играх Инчхон-2014 и Играх Исламской Солидарности Конья-2021 завоевал серебряные медали. На континентальных первенствах гимнаст удостоился 2 серебра и 1 бронзы. Также, на счету Азимова имеется золотая и серебряная медали этапов Кубка мира. Любимым снарядом атлета является конь-махи.
В прошлом месяце на лицензионном чемпионате Азии в Ташкенте Азимов набрал самый высокий балл среди атлетов, которые ещё не удостоились лицензий. Благодаря этому результату наш соотечественник завоевал лицензию в многоборье на главные старты четырёхлетия в Париже.