Бугун каноэда эшкак эшиш бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Нилуфар Зокирова туғилган кунини нишонламоқда.
Нилуфар Обиджон қизи Зокирова 1997 йил 15 июнь куни Тошкент шаҳрида таваллуд топган. 2018 йил Индонезияда ўтган Осиё ўйинларида каноэда эшкак эшиш бўйича жуфтлик баҳсларида Дилноза Раҳматова билан кумуш медални қўлга киритди.
2019 йил августда Венгриянинг Сегед шаҳрида ўтган жаҳон чемпионатида 200 метр масофада кечган жуфтлик баҳсларида Дилноза Раҳматова билан бронза медалига эга чиқди. Айни шу жаҳон чемпионатида 500 метр масофага кечган жуфтлик баҳсида эса маррага бешинчи бўлиб етиб келди ва Токио Олимпиадасига йўлланма олди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Нилуфар Зокировани бугунги айём билан муборакбод этиб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Congratulations to Nilufar Zokirova!
Today, the representative of the Uzbek national canoeing team, Nilufar Zokirova, celebrates her birthday.
Nilufar Zokova was born on June 15, 1997 in Tashkent. At the 2018 Asian Games, she won a silver medal in canoeing in the doubles event together with Dilnoza Rakhmatova.
At the 2019 World Championships in the city of Tseged, in doubles, they won bronze with Dilnoza Rakhmatova. In the same championship, in the 500-meter swim, Nilufar and Dilnoza finished fifth and were awarded a ticket to the Tokyo Olympic Tournaments.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Nilufar Zokova on her birthday, wishes her good health, success and prosperity.