Бугун каноэда эшкак эшиш бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Нилуфар Зокирова туғилган кунини нишонламоқда.
Нилуфар Обиджон қизи Зокирова 1997 йил 15 июнь куни Тошкент шаҳрида таваллуд топган. 2018 йил Индонезияда ўтган Осиё ўйинларида каноэда эшкак эшиш бўйича жуфтлик баҳсларида Дилноза Раҳматова билан кумуш медални қўлга киритди.
2019 йил августда Венгриянинг Сегед шаҳрида ўтган жаҳон чемпионатида 200 метр масофада кечган жуфтлик баҳсларида Дилноза Раҳматова билан бронза медалига эга чиқди. Айни шу жаҳон чемпионатида 500 метр масофага кечган жуфтлик баҳсида эса маррага бешинчи бўлиб етиб келди ва Токио Олимпиадасига йўлланма олди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Нилуфар Зокировани бугунги айём билан муборакбод этиб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Поздравляем Нилуфар Зокирову!
Сегодня представительница сборной Узбекистана по гребле на каноэ Нилуфар Зокирова празднует свой День рождения.
Нилуфар Зокирова родилась 15 июня 1997 года в Ташкенте. На Азиатских играх 2018 года завоевала серебряную медаль по гребле на каноэ в парном разряде вместе с Дилнозой Рахматовой.
На чемпионате мира 2019 года в городе Цегед, в парном разряде, с Дилнозой Рахматовой завоевали бронзу. В этом же чемпионате в заплыве на дистанцию 500 метров, Нилуфар и Дилноза финишировали пятыми и удостоились путёвки на Токийские Олимпийские инры.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Нилуфар Зокирову с Днём рождения, желает ей крепкого здоровья, успехов и благополучия.