Оғир атлетикачиларимиз Грузия йиғинида
Оғир атлетика бўйича Ўзбекистон терма жамоаси шу кунларда Грузиянинг Бакуриани шаҳрида ўқув-машғулот йиғинини олиб бормоқда. 24 майга қадар давом этадиган машғулотларда 10 нафар спортчи иштирок этмоқда.
Бош мураббий Баҳром Мендибоевга кўра, йиғинда координацияни назорат қилиш, махсус техник ҳаракатларни такомиллаштиришга аҳамият берилмоқда. Машғулотлар терма жамоа учун жорий йил кутиб турган Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинлари, Жанг санъати ва ёпиқ иншоотлардаги Осиё ўйинлари, турли ёш тоифаларидаги жаҳон чемпионати ва бошқа мусобақаларга тайёргарлик вазифасини бажариб беради.

Тяжелоатлеты Узбекистана тренируются в Грузии
В настоящее время представители сборной Узбекистана по тяжёлой атлетике проводят учебно-тренировочные сборы в Грузии. К тренировкам, которые продлятся до 24 мая, привлечены 10 спортсменов.
По словам главного тренера Бахрома Мендибоева, во время занятий уделяется особое внимание контролю координации и улучшению специальных технических навыков атлетов. Эти международные УТС являются важным этапом подготовки к летним Олимпийским играм Париж-2024, Азиатским играм в закрытых помещениях и по боевым искусствам, к чемпионатам мира в разных возрастных категориях и другим важным стартам.