Жайсунов икки карра Осиё чемпиони! Жамоамиз қитъа биринчилигини 7 та медаль билан якунлади
Вьетнамнинг Дананг шаҳрида таэквондо WT бўйича Осиё чемпионати ўз якунига етди. Мусобақанинг сўнгги кунида ҳам Ўзбекистон терма жамоаси муваффақиятли иштирок этиб, 1 та олтин ва 2 та бронза медалларини қўлга киритди.
-80 кг вазн тоифасида иштирок этган Жасурбек Жайсунов барча рақибларини мағлуб этиб, кетма-кет иккинчи бор Осиё чемпионлигини расмийлаштирган бўлса, Светлана Осипова (+73 кг) ҳамда Диёрбек Тўхлибоев (-68 кг) ўз ҳисобларига бронза медалларини ёздириб қўйишди. Мусобақа ғолиб ва совриндорларини эслаб ўтамиз:
-80 кг: Жасурбек Жайсунов
-54 кг: Жаҳонгир Худойбердиев
-68 кг: Диёрбек Тўхлибоев
-74 кг: Нажмиддин Қосимҳожиев
-73 кг: Гулсанам Алижонова
Шу тариқа, Ўзбекистон терма жамоаси мусобақада 1 та олтин, 1 та кумуш ва 5 та бронза медалларини қўлга киритди ва умумжамоа ҳисобида учинчи ўринни эгаллади.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси жамоамизни ушбу муваффақият билан қутлаб, спортчиларимизга келгуси турнирларда ҳам омад тилайди.

Джайсунов двукратный чемпион Азии! Отечественная сборная на континентальном первенстве завоевала 7 медалей
В городе Дананг Вьетнама завершился чемпионат Азии по таэквондо WT. В завершающий день турнира сборная Узбекистана выступила успешно и добавила в копилку делегации 1 золото и 2 серебра.
Джасурбек Джайсунов, выступавший в весовой категории -80 кг преодолел всех своих соперников и во второй раз подряд завоевал титул чемпиона Азии. А Светлана Осипова (+73 кг) и Диёрбек Тухлибоев (-68 кг) удостоились бронзовых наград. Ещё раз напомним имена наших таэквондистов, которые поднялись на пьедестал :
-74 кг: Нажмиддин Косимходжиев
-73 кг: Гулсанам Алиджонова
Таким образом, сборная Узбекистана в этом континентальном первенстве завоевала 1 золотую, 1 серебряную и 5 бронзовых медалей. Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет команду с таким успехом и желает им удачи и в остальных турнирах.