Париж-2024 лицензиатлари: Токио-2020 ёзги Олимпия ўйинлари совриндори Бекзод Абдураҳмонов
Эркин кураш устаси Бекзод Абдураҳмонов учун Париж-2024 учинчи Олимпиада бўлади. Ҳамюртимиз ўзининг тезкор ҳаракатлари, юқори техникаси эвазига ғолиблик учун асосий даъвогарлардан саналиб келган. Шубҳасиз, у Франция пойтахтида ҳам кўплаб мухлисларнинг эътибор марказида бўлади.
Абдураҳмонов Бекзод Махамаджонович 1990 йил 15 март куни Тошкент шаҳрида туғилган. 2014 йилдан эркин кураш бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси. Мураббийи Музаффар Абдураҳмонов. Қаҳрамонимиз 2 карра Осиё ўйинлари ғолиби, кўп карра Осиё чемпиони ва жаҳон чемпионатлари совриндори ҳисобланади. Аҳамиятлиси, ушбу спортчимиз Инчеон (2014) ва Жакартада (2018) ўтган Осиё ўйинларида делегациямизнинг илк олтин медалларига муаллифлик қилган. Шунингдек, унинг ҳисобида 2017 йилги Жанг санъати ва ёпиқ иншоотлардаги Осиё ўйинларининг олтин ва Ханчжоу-2022 Осиё ўйинларининг бронза медаллари ҳам бор. Рио-2016 ёзги Олимпия ўйинлари иштирокчиси. Токио-2020 Олимпиадасида -74 кг вазн тоифасида бронза медалини қўлга киритган. Кўрсатган натижалари учун давлатимиз томонидан "Шуҳрат" медали ва "Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи" фахрий унвони билан тақдирланган.
Абдураҳмонов жорий йилнинг апрель ойида Қирғизистонда ўтган Осиё лицензион турниридаги муваффақиятли иштироки орқали -74 кг вазн тоифасида Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинлари йўлланмасини қўлга киритган.

Лицензиаты Париж-2024: Призёр летних Олимпийских игр Токио-2020 - Бекзод Абдурахмонов
Для представителя вольной борьбы Бекзода Абдурахмонова Париж-2024 станет 3 Олимпиадой в его карьере. Наш соотечественник всегда являлся одним из главных претендентов на призовые места благодаря своему мастерству и своеобразной технике. Несомненно, он на предстоящих стартах во Франции также выступит достойно и будет в центре внимания многих болельщиков.
Абдурахмонов Бекзод Махамаджонович родился 15 марта 1990 года в Ташкенте. С 2014 года представитель сборной Узбекистана. Тренер - Музаффар Абдурахмонов. Борец является двукратным победителем Азиатских игр, многократным чемпионом Азии и призёром чемпионатов мира. Примечательно, что именно Бекзод Абдурахмонов на Азиатских играх Инчеон-2014 и Джакарта-2018 стал автором первых золотых медалей делегации Узбекистана. Также, на его счету есть золотая медаль Азиатских игр в закрытых помещениях и по боевым искусствам 2017 года в Ашхабаде и бронза летних Азиатских игр Ханчжоу-2022. Участник Олимпиады Рио-2016. Бронзовый призёр летних Олимпийских игр Токио-2020 в весовой категории -74 кг. За свои заслуги награждён медалью "Шухрат" и почётным званием "Заслуженный спортсмен Республики Узбекистан".
На лицензионном турнире Азии в апреле нынешнего года в Кыргызстане Бекзод Абдурахмонов выступил успешно и удостоился лицензии на летние Олимпийские игры Париж-2024 в весовой категории -74 кг.