Дзюдочиларимиз илк бор жаҳон чемпионатининг аралаш жамоавий йўналишида совриндор бўлишди!
Будапешт шаҳрида дзюдо бўйича жаҳон чемпионати ўз якунига етиб бормоқда. Бироз аввал терма жамоамиз аралаш жамоавий йўналишда бронза медалига сазовор бўлди.
Вакилларимиз мусобақани мезбонларга қарши бошлаб, 4:2 ҳисобида ғалабага эришишди. Чорак финалда Бразилия термаси 4:0 ҳисобида доғда қолдирилди. Французларга қарши кечган ярим финалда дзюдочиларимиздан омад юз ўгирган бўлса, бронза медали учун кечган курашда жамоамиз матонат кўрсатди. Жанубий Корея термасига қарши кечган баҳс 4:1 ҳисобида якунланди.
Шу тариқа терма жамоамиз ушбу жаҳон чемпионатини яккалик йўналишида қўлга киритилган 1 та кумуш ва аралаш жамоа йўналишида бронза медали билан якунлади.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Ўзбекистон дзюдо федерациясини, мухлисларимизни терма жамоамизнинг ушбу жаҳон чемпионатидаги муносиб иштироки билан самимий қутлаб қолади.

Наши дзюдоисты впервые стали призёрами на ЧМ в командном направлении!
В Будапеште завершается чемпионат мира по дзюдо. Несколько минут назад наши дзюдоисты в командном направлении завоевали бронзовую медаль.
Первый этап представители Узбекистана провели против хозяев чемпионата и одержали победу со счётом 4:2. В четвертьфинале наши дзюдоисты преодолели сборную Бразилии со счётом 4:0. К сожалению, в полуфинале против французов команда Узбекистана потерпела поражение. Схватка за бронзу против Южной Кореи завершилась в пользу нашей сборной со счётом 4:1.
Таким образом, сборная Узбекистана завершила данный чемпионат мира с 1 серебром (в индивидуальном направлении) и с 1 бронзой (командное направление).
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет федерацию дзюдо Узбекистана и поклонников с достойным участием наших дзюдоистов на чемпионате мира.