Дзюдочиларимиз илк бор жаҳон чемпионатининг аралаш жамоавий йўналишида совриндор бўлишди!
Будапешт шаҳрида дзюдо бўйича жаҳон чемпионати ўз якунига етиб бормоқда. Бироз аввал терма жамоамиз аралаш жамоавий йўналишда бронза медалига сазовор бўлди.
Вакилларимиз мусобақани мезбонларга қарши бошлаб, 4:2 ҳисобида ғалабага эришишди. Чорак финалда Бразилия термаси 4:0 ҳисобида доғда қолдирилди. Французларга қарши кечган ярим финалда дзюдочиларимиздан омад юз ўгирган бўлса, бронза медали учун кечган курашда жамоамиз матонат кўрсатди. Жанубий Корея термасига қарши кечган баҳс 4:1 ҳисобида якунланди.
Шу тариқа терма жамоамиз ушбу жаҳон чемпионатини яккалик йўналишида қўлга киритилган 1 та кумуш ва аралаш жамоа йўналишида бронза медали билан якунлади.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Ўзбекистон дзюдо федерациясини, мухлисларимизни терма жамоамизнинг ушбу жаҳон чемпионатидаги муносиб иштироки билан самимий қутлаб қолади.

Our judoists for the first time became prize-winners at the World Cup in the team direction!
The World Judo Championship is coming to an end in Budapest. A few minutes ago, our judoists won a bronze medal in the team direction.
The representatives of Uzbekistan held the first stage against the hosts of the championship and won with a score of 4:2. In the quarterfinals, our judoists overcame the Brazilian national team with a score of 4:0. Unfortunately, the Uzbek team was defeated in the semi-final against the French. The fight for bronze against South Korea ended in favor of our national team with a score of 4: 1.
Thus, the national team of Uzbekistan completed this World Championship with 1 silver (in the individual direction) and 1 bronze (in the team direction).
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates the Judo Federation of Uzbekistan and its fans on the worthy participation of our judoists in the World Championship.