Ойбек Касимов Осиё Олимпия кенгашининг "Буюк хизматлари учун" ордени билан тақдирланди
Бангкокда Осиё Олимпия кенгашининг (ООК) 43-Бош Ассамблеяси ўз ишини бошлади. Даставвал, ООКнинг амалдаги раҳбари Ража Рандхир Сингх барча делегатларни қутлаб, кун тартибидаги масалалар билан таништирди. Ассамблея Халқаро Олимпия қўмитаси Президенти Томас Бахнинг ООК оиласига йўллаган мурожаати билан бошланди.
Шундан сўнг узоқ йиллар қитъамизда Олимпия ҳаракати ривожига ҳисса қўшган мутасаддиларга ООКнинг энг нуфули соврини – "Буюк хизматлари учун" ордени топширилди. Аҳамиятлиси, улардан бири Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Бош котиби Ойбек Касимовга тантанали равишда тақдим этилди. Ойбек Омилович мукофотни Ража Рандхир Сингхдан қабул қилиб олди.
43-Бош Ассамблея ўз ишини давом эттирмоқда. Тадбир доирасида мезбон давлатлар олдинда турган йирик комплекс мусобақаларга тайёргарлик бўйича тақдимот ўтказади. Шу жумладан, Ўзбекистон томони ҳам Тошкент-2025 ёшлар Осиё ўйинларига кўрилаётган ҳозирлик бўйича қитъадошларимизга маълумот беради.

Ойбек Касимов награждён орденом Олимпийского совета Азии "За выдающиеся заслуги"
В Бангкоке начала свою работу 43-я Генеральная Ассамблея Олимпийского совета Азии (ОСА). Сначала нынешний глава ОСА Раджа Рандхир Сингх поздравив всех делегатов, ознакомил их с повесткой дня. Ассамблея началась с обращения Президента Международного Олимпийского комитета Томаса Баха к семье ОСА.
После этого официальным лицам, долгие годы внёсшим неотъемлемый вклад развитию Олимпийского движения на нашем континенте, была вручена высшая награда ОСА - орден "За выдающиеся заслуги". Один из них был торжественно вручён Генеральному секретарю Национального Олимпийского комитета Узбекистана Ойбеку Касимову. Ойбек Омилович принял награду от Раджа Рандхир Сингха.
43-я Генеральная Ассамблея ОСА продолжает свою работу. В рамках мероприятия страны-хозяйки предстоящих крупных комплексных соревнований проведут презентацию по подготовке к важным стартам. В том числе, узбекская сторона проинформирует всех гостей и участников нынешнего мероприятия о предстоящей подготовке к юношеским Азиатским играм Ташкент-2025.