Хушхабар! Оғир атлетикачиларимиз Токио-2020 Олимпиадасига тўлиқ таркибда йўлланма олишди
Маълумки, пойтахтимизда ўтган ёшлар ўртасидаги жаҳон чемпионатидан сўнг оғир атлетика бўйича Токио-2020 рейтинг очколарини жамғариш даври якунланган. Халқаро оғир атлетика федерацияси (IWF) рейтинг орқали Олимпиада йўлланмасини қўлга киритган спортчилар номини эълон қилди.
Ўзбекистон терма жамоаси учун Токио-2020 Олимпиадасига 2+2 кўринишида 4 та йўлланма берилган эди. Қувонарлиси, жамоамиз берилган имкониятдан максимал даражада фойдалана олди. IWF рейтинги орқали йигитларимиздан Адҳамжон Эргашев (-67 кг) ва Акбар Жўраев (-109 кг), қизларимиздан Муаттар Набиева (-55 кг) ва Кумушхон Файзуллаева (-76 кг) Токио-2020 йўлланмаларига сазовор бўлишди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Ўзбекистон оғир атлетика федерациясини, Олимпиада йўлланмасини қўлга киритган спортчиларимизни муборакбод этиб, уларга Токио-2020 да муваффақиятли иштирок этишларини тилаб қолади.
Рейтинг орқали йўлланма олган барча атлетлар билан танишиш учун ушбу ҳаволага ўтинг: Tokyo-2020_Absolute-Ranking-Lists

Долгожданная новость! Наши тяжелоатлеты полным составом удостоились лицензии Токио-2020
Как вам известно, после чемпионата мира по тяжёлой атлетике среди молодёжи, который проходил в Ташкенте, сбор рейтинговых очков Токио-2020 завершился. Международная федерация тяжёлой атлетики (IWF) объявила имена тяжелоатлетов ,которые удостоились лицензии на Токийскую Олимпиаду.
Сборной Узбекистана по тяжёлой атлетике были выделены 4 квоты (2+2). Примечательно, что команда смогла максимально использовать шанс и завоевать 4 путёвки. По итогам рейтинга IWF среди парней Адхамжон Эргашев (-67 кг) и Акбар Джураев (-109 кг), а из девушек Муаттар Набиева (-55 кг) и Кумушхон Файзуллаева (-76 кг) стали обладателями лицензий Олимпийских игр в Токио.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет федерацию тяжёлой атлетики Узбекистана и лицензиатов с таким успехом и желает им завоевать побед в Токио.
Чтобы ознакомиться с полным списком лицензиатов, пройдите по ссылке: Tokyo-2020_Absolute-Ranking-Lists