Хушхабар! Оғир атлетикачиларимиз Токио-2020 Олимпиадасига тўлиқ таркибда йўлланма олишди
Маълумки, пойтахтимизда ўтган ёшлар ўртасидаги жаҳон чемпионатидан сўнг оғир атлетика бўйича Токио-2020 рейтинг очколарини жамғариш даври якунланган. Халқаро оғир атлетика федерацияси (IWF) рейтинг орқали Олимпиада йўлланмасини қўлга киритган спортчилар номини эълон қилди.
Ўзбекистон терма жамоаси учун Токио-2020 Олимпиадасига 2+2 кўринишида 4 та йўлланма берилган эди. Қувонарлиси, жамоамиз берилган имкониятдан максимал даражада фойдалана олди. IWF рейтинги орқали йигитларимиздан Адҳамжон Эргашев (-67 кг) ва Акбар Жўраев (-109 кг), қизларимиздан Муаттар Набиева (-55 кг) ва Кумушхон Файзуллаева (-76 кг) Токио-2020 йўлланмаларига сазовор бўлишди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Ўзбекистон оғир атлетика федерациясини, Олимпиада йўлланмасини қўлга киритган спортчиларимизни муборакбод этиб, уларга Токио-2020 да муваффақиятли иштирок этишларини тилаб қолади.
Рейтинг орқали йўлланма олган барча атлетлар билан танишиш учун ушбу ҳаволага ўтинг: Tokyo-2020_Absolute-Ranking-Lists

Long-awaited news! Our full weightlifters were awarded the Tokyo 2020 license
As you know, after the World Weightlifting Championship among youth, which was held in Tashkent, the collection of rating points for Tokyo 2020 was completed. The International Weightlifting Federation (IWF) announced the names of weightlifters who were awarded a license for the Tokyo Olympics.
The Uzbekistan national weightlifting team was allocated 4 quotas (2+2). It is noteworthy that the team was able to make the most of the chance and win 4 permits. According to the results of the IWF rating, Adhamjon Ergashev (-67 kg) and Akbar Juraev (-109 kg) among the boys, and Muattar Nabieva (-55 kg) and Kumushkhon Fayzullayeva (-76 kg) among the girls became holders of licenses of the Olympic Games in Tokyo.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates the Weightlifting Federation of Uzbekistan and the licensees on such success and wishes them to win victories in Tokyo.