Ажойиб! Бадиий гимнастикачиларимиз гуруҳ машқида Париж-2024 йўлланмасини қўлга киритишди
Бадиий гимнастика бўйича Ўзбекистон терма жамоаси Тошкентда старт олган лицензион Осиё чемпионатини муваффақиятли бошлади. Гуруҳ машқида иштирок этган ҳамюртларимиз кўпкураш дастурида 69.95 балл жамғариб, олтин медаль билан бирга Париж-2024 йўлланмасини ҳам нақд қилишди.
Юртдошларимиз 5 та ҳалқадаги чиқишда 36.60, 3 та тасма ва 2 та тўпдаги чиқишда эса 33.35 балл жамғаришга муваффақ бўлдилар. Иккинчи ўрин Япония жамоасига насиб этган бўлса, қозоғистонлик қизлар кучли учликни якунлаб беришди. Беллашувларда иштирок этган Мумтоза Исҳоқзода, Шаҳзода Ибрагимова, Ирода Содиқова, Эвелина Атальянц, Амалия Мамедовага тасанно айтамиз. Баракалла, қизлар!

Браво! Представительницы сборной Узбекистана по художественной гимнастике завоевали лицензию Париж-2024 в групповых упражнениях!
Представительницы сборной Узбекистана по художественной гимнастике успешно стартовали на чемпионате Азии в Ташкенте. Узбекские грации набрали 69.65 балла по итогам многоборья в групповых упражнениях и удостоились награды высшей пробы, а также, лицензии на летние Олимпийские игры Париж-2024.
Выступления с 5 обручами было оценено на 36,60, а по итогам программы с 3 лентами и 2 мячами набрали 33.35 балла. Второе место заняла команда Японии, на третьей строчке расположилась сборная Казахстана. Честь Узбекистана на чемпионате Азии защищали Мумтоза Исхокзода, Шахзода Ибрагимова, Ирода Содикова, Эвелина Атальянц, Амалия Мамедова. Молодцы, девушки!