Баҳодир Махситов бошчилигидаги фахрийлар самарқандлик ёш спортчилар билан учрашди
Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши ташаббуси билан ёшларни ватарпарварлик руҳида тарбиялаш мақсадида турли учрашувлар ташкил этиб келинади. Улардан бири Кенгаш раиси Баҳодир Махситов бошчилигида Самарқанд вилоятида ўтказилди.
Сафар давомида Б.Махситовга вилоят спорт фахрийлари кенгаши раиси Ҳамроқул Рафиев ҳамроҳлик қилди. Нуронийлар вилоятдаги яккакураш турларига ихтисослашган спорт мактабида бўлиб, у ерда таҳсил олаётган ёшлар ва уларнинг мураббийлари билан дилдан суҳбатлашишди.
Учрашув чоғида спортимиз фидойилари ҳозирда давлатимиз томонидан ёш авлод учун чексиз имкониятлар эшиги очилгани, улардан унумли фойдаланишлари лозимлигини билдиришди. Б.Махситов терма жамоамиз аъзоларинниг, хусусан, самарқандлик атлетларнинг Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинларига қандай шароитларда тайёргарлик кўришаётгани ҳақида гапириб, ёшларни уларга ўхшаган етук спортчи бўлиб етишишларини тилади.

Ветераны спорта встретились с юными единоборцами Самарканда
По инициативе Совета ветеранов спорта Узбекистана в целях воспитания молодёжи в духе патриотизма с представителями подрастающего поколения организовываются различные встречи. Одно из таких мероприятий было проведено в Самаркандской области под руководством председателя Совета Баходира Махситова.
Во время визита Б.Махситова сопровождал председатель областного Совета ветеранов спорта Хамрокул Рафиев. Ветераны посетили специализированную спортивную школу по единоборствам, пообщались с учащимися данного учебного заведения и их тренерами.
В ходе встречи ветераны отметили, что на сегодняшний день государством созданы все необходимые условия для развития и проявления безграничных возможностей молодого поколения. Б.Махситов рассказал о том, в каких лучших условиях представители сборной страны, в частности самаркандские единоборцы, готовятся к летним Олимпийским играм Париж-2024, и пожелал молодёжи всего самого натлучшего.