Хитойнинг машҳур компанияси Тошкент-2025 Ўйинларининг очилиш ва ёпилиш маросими тақдимотини ўтказди
Сир эмаски, бугунги кунда Тошкент-2025 ёшлар Осиё ва Пара Осиё ўйинларига катта ҳажмда тайёргарлик ишлари олиб борилмоқда. Ўйинлар билан боғлик ҳар бир йўналишга давлат даражасида аҳамият қаратиляпти. Жумладан, мусобақанинг тантанали очилиш ва ёпилиш маросимларига ҳам.
Хитойнинг "Zhejiang Dafeng Technology Co LTD” компанияси айни шу йўналишда фаолият олиб борадиган ширкат бўлиб, сўнгги йилларда бир қатор йирик комплекс мусобақалар, жумладан, Пекин-2022 қишки Олимпия ва Паралимпия, Ханчжоу-2022 ёзги Осиё ва Пара Осиё ўйинларининг тантанали очилиш ҳамда ёпилиш маросимларини саҳналаштирган. Бир неча кун давомида ташкилот директори Гавен Фенг бошчилигидаги мутасаддилар пойтахтимизда меҳмон бўлишди. Ташриф доирасида Спорт вазирлигида хитойлик ижодкорлар билан учрашув ўтказилди.
Унда Адҳам Икрамов бошчилигидаги Спорт вазирлиги раҳбарияти ва МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов иштирок этишди. Учрашувда хитойлик ижодкорлар узоқ асрлик тарихимиз ва маданиятимизни ўрганган ҳолда Тошкент-2025 ёшлар Осиё ва Пара Осиё ўйинларининг тантанали маросимлари учун ўз тақдимотларини кўрсатишди.
Учрашув давомида вазир маросимни юқори даражада ташкил этиш не чоғлик катта аҳамият касб этиши ҳақида алоҳида тўхталиб ўтди. Шунингдек, тақдимотдаги бир қатор эпизодларни бойитиш, спорт орқали халқлар орасидаги бирдамлик ва дўстлик ришталарини намойиш этиш каби йўналишлар юзасидан фикр алмашилди.
Маълумот учун, "Zhejiang Dafeng Technology Co LTD” компанияси маданият, спорт ва туризм соҳалари учун интеграциялашган лойиҳаларни тақдим этувчи ва уларни амалга оширувчи етакчи ширкат ҳисобланади. Унда фаолият олиб бораётган 80 дан ортиқ илмий салоҳиятга эга мутахассислар томонидан ишлаб чиқилган лойиҳалар 120 дан ортиқ давлатларда муваффақиятли амалга оширилган.

Известная китайская компания провела презентацию церемонии открытия и закрытия Игр Ташкент-2025
Никому не секрет, что на сегодняшний день в нашей стране ведётся масштабная подготовка к юношеским Азиатским и Пара Азиатским играм Ташкент-2025. Каждому направлению, связанному с этими престижными стартами, придаётся значимое внимание на государственном уровне. В том числе и на торжественную церемонию открытия и закрытия Игр.
Китайская компания "Zhejiang Dafeng Technology Co LTD", работающая именно в этом направлении, за последние годы организовала ряд крупных комплексных соревнований, включая церемонии открытия и закрытия зимних Олимпийских и Паралимпийских игр Пекин-2022, Азиатских и Пара Азиатских игр Ханчжоу-2022. Официальные лица во главе с директором Организации Гавеном Фенгом посетили нашу столицу. В рамках визита китайской делегации состоялась встреча в Министерстве спорта.
В ней во главе с Адхамом Икрамовым приняли участие руководство Министерства спорта, и Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов. На встрече зарубежные специалисты представили свою презентацию для торжественных церемоний юношеских Азиатских и Пара Азиатских игр Ташкент-2025, изучив многовековую историю и культуру узбекского народа.
В ходе встречи министр особо подчеркнул важность организации церемонии на высоком уровне. Также состоялся обмен мнениями по таким направлениям, как обогащение ряда эпизодов презентации, демонстрация солидарности и дружбы между народами через спорт.
Для информации, компания "Zhejiang Dafeng Technology Co LTD” является ведущим сообществом, предоставляющим и реализующим комплексные проекты в области культуры, спорта и туризма. Проекты, разработанные более чем 80 специалистами с научным потенциалом, работающими в нём, успешно реализованы более чем в 120 странах.