Ажойиб! Спорт гимнастикасида яна бир Париж-2024 лицензияси нақд қилинди
Халқаро гимнастика федерацияси спорт гимнастикаси бўйича Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинларига йўлланма олган атлетлар жадвалини янгилади. Қувонарлиси, унга асосан делегациямиз ҳисобига яна бир лицензия қўшилди.
2023 йил Бельгиянинг Антверпен шаҳрида ўтган жаҳон чемпионатининг кўпкураш дастурида муваффақиятли иштирок этган Ҳабибулло Эргашев ҳам бўлажак Олимпиада иштирокчилари қаторига қўшилди. Саралаш мусобақалари якунида франциялик атлет ҳам квалификациядан ўтди. Шу боис, мезбонлар учун ажратилган квота жаҳон чемпионати орқали йўлланма ололмаган спортчилар орасида энг яхши натижа кўрсатиб турган Ҳабибулло Эргашевга насиб этди.
Шу тариқа, йигитларимиз спорт гимнастикаси бўйича илк бор Олимпия ўйинларига иккита йўлланмани қўлга киритишмоқда.

Потрясающе! У нас ещё одна лицензия Париж-2024 по спортивной гимнастике
Международная федерация гимнастики обновила список атлетов, получивших путёвки на летние Олимпийские игры Париж-2024 по спортивной гимнастике. Примечательно, что на счёт делегации Узбекистана добавлена ещё одна лицензия.
Хабибулло Эргашев, успешно выступивший в программе многоборья на чемпионате мира 2023 года в Антверпене (Бельгия) также вошёл в число участников предстоящей Олимпиады. В этом направлении по результатам отборочных состязаний квалификацию успешно прошёл и французский спортсмен. Таким образом, квота, выделенная для хозяев Игр, досталась Хабибулло Эргашеву, который показал самый высокий результат среди атлетов, которые не смогли получить Олимпийскую путёвку через чемпионат мира.
Таким образом, узбекские ребята по спортивной гимнастике впервые завоёвывают две путёвки на Олимпийские игры.