Токио-2020 лицензиясини қўлга киритган гимнастикачиларимиз шоҳсупада
Тошкентда бадиий гимнастика бўйича Осиё чемпионати ўз якунига етди. Хабар берганимиздек, унда гуруҳ машқи йўналишида иштирок этган терма жамоамиз қитъа биринчилигини қўлга киритиш баробарида Токио-2020 йўлланмасига ҳам сазовор бўлди.
Гуруҳ машқи дастурида ўтган беллашувларнинг тақдирлаш маросими бўлиб ўтди. Унда МОҚ раиси ўринбосари Шерзод Ташматов, Ўзбекистон гимнастика федерацияси раиси вазифасини бажарувчи Руслан Мустаев, Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши раиси Баҳодир Махситов, Туризм ва спорт вазирлиги вакиллари иштирок этишди. Мутасаддилар гимнастикачи қизларимизга олтин медалларни тақдим қилишар экан, уларнинг қўлга киритган ғалабалари билан самимий муборакбод этиб, Токио-2020 Олимпиадасида ҳам юртимиз шарафини муносиб ҳимоя қилишларини тилаб қолишди.
Эслатиб ўтамиз, мураббий Екатерина Пирожкова қўл остидаги қизларимиз Нилуфар Шомуродова, Ксения Александрова, Динара Равшанбекова, Севара Сафоева ва Камола Эрназарова гуруҳ машқи дастурида Олимпиада йўлланмасини қўлга киритишган. Шунингдек, кўпкураш дастурида Тахмина Икромова кумуш, Екатерина Фетисова бронза медали соҳиби бўлди.

Representatives of rhythmic gymnastics who won the Tokyo 2020 license were awarded
The licensed Asian Rhythmic Gymnastics Championship has ended in Tashkent. As we previously reported, our girls won a gold medal in group exercises, as well as a ticket to the Tokyo Olympics.
The award ceremony for the winners in the group exercise was held. The event was attended by Deputy Chairman of the NOC Sherzod Tashmatov, Acting Chairman of the Gymnastics Federation of Uzbekistan Ruslan Mustayev, Chairman of the Council of Sports Veterans of Uzbekistan Bahodir Mahsitov, representatives of the Ministry of Tourism and Sports. Presenting the gold medals to the girls, the responsible persons congratulated them on their victory and wished them success in the upcoming Olympics.
We remind you that the wards of Ekaterina Pirozhkova-Nilufar Shomurodova, Ksenia Alexandrova, Dinara Ravshanbekova, Sevara Safoeva and Kamola Irnazarova were awarded the Tokyo 2020 license in group exercises. Also, in the all-around, Takhmina Ikramova won silver, and Ekaterina Fetisova-bronze.