Расмийлар Олимпия шаҳарчасидаги қурилиш жараёнининг бугунги ҳолати билан танишди
Пойтахтимизда қад ростлаётган Олимпия шаҳарчаси тобора янгича қиёфага кириб бормоқда. Бугун Спорт вазири Адҳам Икрамов ҳамда МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов қурилиш майдонига ташриф буюриб, у ерда олиб борилаётган ўзгаришларни яна бир бор кўздан кечиришди.
Тошкент-2025 ёшлар Осиё ўйинлари учун барпо этилаётган улкан комплексда металл-конструкция ишлари якунланган. Мутасаддилар пудратчи ташкилот ҳисобланган Хитойнинг “САМСЕ” компанияси вакиллари билан жараён ҳақида батафсил суҳбатлашиб, ишни янада жадаллаштириш масалаларини муҳокама қилишди.
Ўрганиш давомида ҳар бир объектдаги қурилиш батафсил кўздан кечирилди. Уларга тўшаладиган қопламалар бўйича ҳам алоҳида сўз борди. Адҳам Икрамов Президентимиз мазкур лойиҳани қўллаб-қувватлаётгани, майдонларни жиҳозлашда энг сўнгги технологиялардан фойдаланиш лозимлиги ва комплексни ўзбек спортининг тараққиётини янги босқичга олиб чиқадиган илмий-методик кластерга айлантириш кераклигини билдирди.

Официальные лица посетили Олимпийский городок и ознакомились с ходом выполненных работ
С каждым днём Олимпийский городок, строящийся в нашей столице, приобретает новый облик. Сегодня Министр спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов и Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Ойбек Касимов посетили строительную площадку и ознакомились с ходом выполненных работ до сегодняшнего дня.
В огромном комплексе, который возводится к юношеским Азиатским играм «Ташкент-2025» уже завершены металло-конструкционные работы. Официальные лица подробно обсудили процесс строительства с представителями китайской компании "СAMСE", которая является подрядчиком проекта, и рассмотрели вопросы дальнейшего ускорения постройки.
В ходе изучения городка, руководители тщательно осмотрели каждый объект. Также речь шла об используемых материалах для оснащения спортивных сооружений. Адхам Икрамов отметил, что Президент полностью поддерживает этот проект, и что необходимо использовать самые передовые технологии в оснащении спортивных арен, а также, что этот городок необходимо превратить в научно-методический кластер, который в будущем поднимет развитие узбекского спорта на новый уровень.
Во время сегодняшней встречи руководители отметили необходимость повышения эффективности работы и важные аспекты в этом направлении.