Қиличбозларимиз катта таркибда ўсмирлар ва ёшлар ўртасидаги жаҳон чемпионатида иштирок этишади
12-21 апрель кунлари Саудия Арабистонида қиличбозлик бўйича ўсмирлар ва ёшлар ўртасидаги жаҳон чемпионати бўлиб ўтади. Мазкур мусобақада Ўзбекистон терма жамоаси ҳам асосий таркиб билан қатнашади.
Ўзбекистон қиличбозлик федерацияси маълум қилган таркибда Фернанда Эррера, Гулистан Пердибаева, Дилназ Мурзатаева каби Ханчжоу-2022 Осиё ўйинларининг ғолиб ва совриндорларини учратиш мумкин. Қайд этиш жоиз, ушбу мусобақа якунига кўра мураббийлар штаби 27-28 апрель кунлари БААда ўтадиган Париж-2024 лицензион турнирида иштирок этадиган қиличбозларимиз номини маълум қилади. Дунё биринчилига йўл оладиган таркибга жами 28 нафар спортчи киритилган.

На мировом первенстве по фехтованию среди юниоров и молодёжи Узбекистан представят 28 спортсменов
12-21 апреля в Саудовской Аравии пройдёт чемпионат мира по фехтованию среди юниоров и молодёжи. В этом важном соревновании примут участие и представители основного состава сборной Узбекистана.
Как сообщает федерация фехтования Узбекистана, среди участников мы можем увидеть победителей и призёров Азиатских игр Ханчжоу-2022 - Фернанда Эррера, Гулистан Пердибаева и Дильназ Мурзатаева. Следует отметить, что по итогам данного мирового первенства, тренерский штаб объявит имена фехтовальщиков, которые выступят на лицензионном турнире Париж-2024, 27-28 апреля в ОАЭ. В мировом первенстве в Саудовской Аравии от имени Узбекистана выступят 28 спортсменов.