Бугун бокс бўйича Ўзбекистон терма жамоаси вакили Элнур Абдураимов ўзининг туғилган кунини нишонламоқда.
Элнур Абдураимов 1994 йил 10 июнда Тошкент вилоятида туғилган. Жаҳон чемпионатининг бронза медали совриндори (Қатар, 2015 йил) - 60 кг вазн тоифасида. Шунингдек, Абдураимов Осиё чемпионатининг олтин ва бронза медали совриндори. Бугунги кунга қадар 7 жангларини профессионал рингда ўтказди ва уларнинг барчасида ғалаба қозонди. 2020 йил Осиё-Океания қитъалари учун лицензияга эга чемпионатда Элнур Абдураимов олтин медални қўлга киритди ва Токио-2020 лицензиясини қўлга киритди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Элнур Абдураимовни туғилган куни билан табриклайди, сиҳат-саломатлик ва муваффақиятлар тилайди.

Поздравляем Элнура Абдураимова!
Элнур Абдураимов родился 10 июня 1994 года в Ташкентской области. Бронзовый призёр чемпионата мира (Катар, 2015 год) в весовой категории -60 кг. Также, Абдураимов является золотым и бронзовым призёром чемпионата Азии. До настоящего времени провёл 7 боев в профессиональном ринге и во всех них одержал победу. На лицензионном чемпионате для континентов Азии-Океании 2020 года Элнур Абдураимов стал золотым призёром и завоевал лицензию на Токио-2020.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Элнура Абдураимова с Днём рождения, желает ему здоровья и успехов.