Бугун бокс бўйича Ўзбекистон терма жамоаси вакили Элнур Абдураимов ўзининг туғилган кунини нишонламоқда.
Элнур Абдураимов 1994 йил 10 июнда Тошкент вилоятида туғилган. Жаҳон чемпионатининг бронза медали совриндори (Қатар, 2015 йил) - 60 кг вазн тоифасида. Шунингдек, Абдураимов Осиё чемпионатининг олтин ва бронза медали совриндори. Бугунги кунга қадар 7 жангларини профессионал рингда ўтказди ва уларнинг барчасида ғалаба қозонди. 2020 йил Осиё-Океания қитъалари учун лицензияга эга чемпионатда Элнур Абдураимов олтин медални қўлга киритди ва Токио-2020 лицензиясини қўлга киритди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Элнур Абдураимовни туғилган куни билан табриклайди, сиҳат-саломатлик ва муваффақиятлар тилайди.

Congratulations to Elnur Abduraimov!
Today, the representative of the national boxing team of Uzbekistan Elnur Abduraimov celebrates his birthday.
Elnur Abduraimov was born on June 10, 1994 in the Tashkent region. Bronze medalist of the World Championship (Qatar, 2015) in the weight category -60 kg. Also, Abduraimov is a gold and bronze medalist of the Asian Championship. To date, he has held 7 fights in the professional ring and won all of them. At the license championship for the continents of Asia-Oceania in 2020, Elnur Abduraimov became a gold medalist and won a license for Tokyo 2020.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Elnur Abduraimov on his birthday, wishes him health and success.