Париж-2024: Футбол баҳсларининг сўнгги йўлланмаси соҳиби Парижнинг ўзида аниқланади
Хабарингиз бор, футбол бўйича Қатарда ўтадиган U23 Осиё кубогида тўртинчи ўринни эгаллаган жамоа ушбу ёш тоифасида ўтган Африка кубогининг тўртинчи ўрин соҳиби – Гвения билан Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинларининг сўнгги йўлланмаси учун қитъалараро плей-офф ўйинида кураш олиб боради. Ташкилий қўмита, мазкур учрашув тафсилотларини маълум қилди.
Унга кўра, 1 та учрашувдан иборат ўйин 9 май куни Париж шаҳрида ўтказилади. Баҳс маҳаллий вақт билан 14:00 га белгиланган. Унда ғалаба қозонган жамоа Олимпия ўйинларининг 16-иштирокчисига айланади.

Обладатель последней Олимпийской путёвки по футболу определится в самом Париже
Как известно, в межконтинентальном плей-офф последнюю путёвку летних Олимпийских игр Париж-2024 будут оспаривать: команда, занявшая четвёртое место в Катаре на Кубке Азии U23 по футболу и Гвинея, которая на Кубке Африки U23 показала четвёртый результат. Оргкомитет турнира сообщил подробности этой встречи.
Сам матч состоится 9 мая в Париже. Игра назначена на 14:00 по местному времени. Сборная, победившая в данном противостоянии, становится 16-м участником футбольных соревнований в рамках Олимпийских игр.