Хушхабар! Токио Олимпиадаси учун ўқ отиш спортида иккита лицензия қўлга киритилди
Халқаро ўқ отиш спорти федерациясидан Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси учун хушхабар келди. Халқаро ташкилот делегациямиз Токио-2020 Олимпия ўйинлари учун лицензия қўлга киритганини маълум қилди.
Ҳамюртимиз Мухтасар Тоҳирова пневматик милтиқдан 10 метр масофадан ва 50 метр масофадан 3 ҳолатда ўқ отиш дастурларида квалификацион даврда тўплаган юқори баллари учун Токио-2020 Олимпия ўйинларининг лицензияларига эга бўлди.
Қайд этиш жоиз, спортчимиз лицензион даврдаги 2019 йил Қатарнинг Доха шаҳрида ўтган Осиё чемпионати ва Германиянинг Зуль шаҳрида ўтган ёшлар ўртасидаги жаҳон чемпионатида юқори натижани қайд этган эди. Бу йил ҳам Қозоғистонда ўтган халқаро мусобақада 10 метр масофада кечган дастурда ғалаба қозонган.
Шу тариқа, Ўзбекистон ўқ отиш спорти федерацияси делегациямиз ҳисобига яна 2 та лицензияни тақдим қилмоқда. Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси федерациямиз ва Мухтасар Тоҳировани қўлга киритилган Олимпиада йўлланмаси билан муборакбод этиб қолади.

Сборная Узбекистана завоевала две лицензии по стрелковому спорту на Олимпиаду Токио-2020!
Хорошие новости для Национального Олимпийского комитета Узбекистана от Международной Федерации стрелкового спорта. Как сказано в сообщении Международной организации, наша делегация завоевала лицензии на Олимпийские игры в Токио-2020.
Наша соотечественница Мухтасар Тохирова удостоилась лицензии на Олимпийские игры в Токио-2020 за высокие баллы, набранные в отборочном периоде в программах стрельбы из пневматической винтовки на дистанции 10 метров и стрельбе из винтовки на 50 метров из трёх положений.
Стоит отметить, что наша спортсменка показала высокий результат на чемпионате Азии 2019 года в Дохе и чемпионате мира среди юниоров в Германии.
В этом году она также стала победителем в стрельбе из пневматической винтовки на 10 метров в международном турнире в Казахстане.
Таким образом, федерация стрелкового спорта Узбекистана предоставляет ещë две лицензии на счет нашей делегации. Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет федерацию стрелкового спорта Узбекистана и Мухтасар Тахирову с завоеванием лицензии.