Байдарка ва каноэда эшкак эшиш бўйича Ўзбекистон кубоги ўтказилди
17-19 март кунлари Самарқандда байдарка ва каноэда эшкак эшиш бўйича Ўзбекистон кубоги бўлиб ўтди. Унда Республикамизнинг турли ҳудудларидан ташриф буюрган 300 нафарга яқин спортчи иштирок этди.
Терма жамоанинг асосий вакиллари ушбу стартга ўзгача ҳозирлик кўришди. Боиси бу мусобақа орқали мураббийлар штаби келаси ой Японияда ўтадиган Париж-2024 лицензион Осиё чемпионатида иштирок этадиган таркибини аниқлаб олиши керак эди. Режага кўра, Ўзбекистон кубогидан кейин Самарқанд шаҳрида сараланган спортчилар иштирокида ўқув-машғулот йиғини ташкил этилади.

Лучшие гребцы страны приняли участие в соревнованиях Кубка Узбекистана
С 17 по 19 марта в Самарканде прошёл Кубок Узбекистана по гребле на байдарках и каноэ. В состязаниях участвовали около 300 спортсменов со всех регионов Республики.
Благодаря турниру, тренерскому штабу удалось оценить возможности спортсменов, а также, избрать гребцов, которые будут участвовать на чемпионате Азии в апреле месяце в Японии, где будут разыграны путёвки на Олимпийские игры Париж-2024. Учитывая этот фактор, представители основного состава сборной готовились к Кубку Узбекистана более усердно. По завершению данного турнира, в Самарканде будут организованы учебно-тренировочные сборы с отобранными гребцами.