Спорт фахрийси Раҳмонберди Аҳмедов 80 ёшда
Бугун ўзбек спорти ривожи йўлида узоқ йиллар хизмат қилган Раҳмонберди Аҳмедов юбилей 80 ёшни қарши олди. Шу муносабат билан Баҳодир Махситов бошчилигидаги спорт фахрийлари унинг хонадонига ташриф буюриб, спортимиз фидойисини муборак ёши билан табриклашди ва у кишининг кўрсатган узоқ йиллик хизматларини алоҳида эътироф этишди.
Маълумот учун, Раҳмонберди Аҳмедов 1944 йил 16 март куни дунёга келган. Болалигидан эркин курашга меҳр қўйган қаҳрамонимиз спортчилик фаолиятидан кейин узоқ йиллар тренерлик қилган. Кейинчалик Ўзбекистон ва ҳатто Собиқ Иттифоқ терма жамоаларида бош мураббий бўлди. Шунингдек, 1994-2006 йиллар Республика олий спорт маҳорати мактаби директори, 2014-2015 йиллар Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши раиси лавозимида самарали меҳнат қилди. Кўрсатган хизматлари учун “Эл-юрт ҳурмати” ордени ва “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спорт устози” фахрий унвони билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ҳам Раҳмонберди Аҳмедовни қутлуғ ёши билан муборакбод этиб, унга узоқ умр ва мустаҳкам саломатлик тилайди.

Ветеран спорта Рахманберди Ахмедов справляет свой юбилей!
Сегодня Рахманберди Ахмедову, человеку, долгие годы служившему на пути развития узбекского спорта, исполнилось 80 лет. По этому случаю ветераны спорта во главе с Баходиром Махситовым посетили дом юбиляра и поздравили его с сегодняшней датой и особо отметили долголетние заслуги этого человека.
Для информации, Рахманберди Ахмедов родился 16 марта 1944 года. С детства занимался вольной борьбой. Затем после завершения спортивной деятельности, на протяжении многих лет в спортивных школах работал в качестве наставника. Позже он был главным тренером сборных Узбекистана и бывшего Союза. Также в 1994-2006 годах работал директором Республиканской школы Высшего спортивного мастерства, 2014-2015 годах плодотворно вёл свою деятельность на посту председателя Совета ветеранов спорта Узбекистана. За заслуги награждён орденом "Эл-юрт Хурмати" и почётного звания "Заслуженный тренер Республики Узбекистан".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана также поздравляет Рахманберди Ахмедова с юбилеем и желает ему крепкого здоровья и долгих лет жизни.