Ўзбек футболи фидойиси Асқар Толибжонов 70 ёшда
Бугун Ўзбекистон футбол ассоциациясининг Терма жамоалар марказига узоқ йиллар раҳбарлик қилган мутахассис, Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спорт устози Асқар Толибжонов юбилей 70 ёшни қарши олди. Шу муносабат билан Асқар Имамджановични қутлаш учун ЎФАда тадбир ташкил этилди. Унда МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов, ЎФА Бош котиби Аваз Максумов, Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши раиси Баҳодир Махситов ва футбол жамоатчилиги вакиллари иштирок этишди.
Тадбирда Ойбек Касимов мутахассиснинг узоқ йиллар ўзбек футболи ривожи йўлида қилган хизматларини алоҳида таъкидлаб, унга МОҚнинг эсдалик медалини топширди. Тадбирга йиғилган меҳмонлар ҳам А.Толибжоновнинг самарали меҳнатини алоҳида эътироф этиб, унга узоқ умр ва мустаҳкам саломатлик тилашди.
Фурсатдан фойдаланиб, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ҳам Асқар Толибжоновни бугунги юбилей айёми билан самимий муборакбод этиб қолади.

Ветерану узбекского футбола Аскару Талибжанову исполнилось 70 лет
Ветерану узбекского футбола, обладателю почётного звания "Заслуженный тренер Республики Узбекистан" Аскару Талибжанову, долгие годы возглавлявшему Центр национальных команд Ассоциации футбола Узбекистана, исполнилось 70 лет. Сегодня было организовано мероприятие, посвящённое юбилею Аскара Имамджановича. В данной праздничной встрече приняли участие Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, Генеральный секретарь АФУ Аваз Максумов, председатель Совета ветеранов спорта Узбекистана Баходир Махситов и представители футбольной общественности.
На мероприятии Ойбек Омилович особо отметил многолетний труд специалиста на пути развития узбекского футбола и вручил ему в качестве символа благодарности памятную медаль Национального Олимпийского комитета Узбекистана. Гости, собравшиеся на данное мероприятие, отметив плодотворный труд Аскара Талибжанова, пожелали ему крепкого здоровья и долгих лет жизни.
Пользуясь случаем, Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет юбиляра с 70-летием и желает всех благ.