Бугун таниқли таэквондочимиз Динорахон Мамадибрагимова таваллуд айёмини нишонламоқда.
Динорахон Мамадибрагимова 1997 йил 8 июнь куни Фарғона вилоятида туғилган. 2017 йил Жанубий Кореянинг Мужу шаҳрида ўтказилган жаҳон чемпионатида -53 кг вазн тоифасининг бронза медали соҳиби бўлди. Мамадибрагимова ҳозирча жаҳон чемпионатида совриндор бўлган ягона таэквондочи қизимиз бўлиб турибди. 2019 йил Бутунжаҳон ҳарбийлар ўйинларида финалгача етиб борган. Зулфия номидаги давлат мукофоти совриндори.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Динорахон Мамадибрагимовани бугунги таваллуд айёми билан табриклаб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Congratulations to Dinorakhon Mamadibragimova!
Today, the representative of the Uzbekistan national taekwondo team WT Dinorakhon Mamadibragimova celebrates her birthday.
Dinorakhon Mamadibragimova was born on June 8, 1997 in the Ferghana region. Bronze medalist of the 2017 World Championship in South Korea in the weight category -53 kilograms. The only Uzbek taekwondo player who managed to become a prize-winner at the World Cup. Finalist of the 2019 World War Games. Winner of the State Prize "Zulfiya".
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates the athlete on her birthday, wishes her health and well-being.